«ԱՐԺԵԹՂԹԵՐԻ ՇՈՒԿԱՅԻ ՄԱՍԻՆ» ՕՐԵՆՔՈՒՄ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1.  «Արժեթղթերի շուկայի մասին» 2007 թվականի հոկտեմբերի 11-ի ՀՕ-195-Ն օրենքը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 61.1-ին հոդվածով.
«Հոդված 61.1. Իրական շահառուները
1. Ներդրումային ընկերությունները, օտարերկրյա ներդրումային ընկերությունների մասնաճյուղերը, կարգավորվող շուկայի օպերատորը, կենտրոնական դեպոզիտարիան, իրավաբանական անձ ներդրումային ֆոնդը, ներդրումային ֆոնդի կառավարիչը կամ օտարերկրյա ներդրումային ֆոնդի կառավարչի մասնաճյուղը պարտավոր են «Փողերի լվացման եւ ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքով սահմանված չափանիշներով ներդրումային ընկերության, օտարերկրյա ներդրումային ընկերությունների մասնաճյուղի, կարգավորվող շուկայի օպերատորի, կենտրոնական դեպոզիտարիայի, իրավաբանական անձ ներդրումային ֆոնդի, ներդրումային ֆոնդի կառավարչի կամ օտարերկրյա ներդրումային ֆոնդի կառավարչի մասնաճյուղի իրական շահառու հանդիսացող անձանց վերաբերյալ տեղեկություններ ներկայացնել Կենտրոնական բանկ՝ սույն օրենքով եւ Կենտրոնական բանկի խորհրդի սահմանած նորմատիվ իրավական ակտերով սահմանված պահանջներին համապատասխան:»:

Статья 1. Закон Республики Армения “О рынке ценных бумаг” от 11 октября 2007 года ЗР-195-Н дополнить статьей 61.1 следующего содержания:
Статья 61.1. Реальные бенефициары
1. Инвестиционные компании, филиалы иностранных инвестиционных компаний, оператор регулируемого рынка, Центральный депозитарий, инвестиционный фонд - юридическое лицо, управляющий инвестиционным фондом или филиал управляющего иностранным инвестиционным фондом в соответствии с требованиями, установленными настоящим Законом и нормативными правовыми актами Совета Центрального банка, обязаны представлять в Центральный банк сведения о лицах, являющихся реальными бенефициарами инвестиционной компании, филиалов иностранных инвестиционных компаний, оператора регулируемого рынка, Центрального депозитария, инвестиционного фонда-юридического лица , управляющего инвестиционным фондом или филиала управляющего иностранным инвестиционным фондом , по критериям, установленным Законом Республики Армения “О борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма”.