«80) խոշոր շահում՝ «Խաղային գործունեության կարգավորման մասին» օրենքով սահմանված՝ միանվագ 5 միլիոն դրամ կամ ավելի չափով ստացվող շահում:»:
Հոդված 2. Օրենսգրքի 64-րդ հոդվածի 2-րդ մասում՝
1) 29-րդ կետն ուժը կորցրած ճանաչել.
2) 30-րդ կետի «շահումով խաղերի (այդ թվում՝ ինտերնետ շահումով խաղերի), տոտալիզատորի եւ ինտերնետ տոտալիզատորի կազմակերպումը» բառերը փոխարինել «շահումով խաղի, ինտերնետ շահումով խաղի եւ բուքմեյքերային գործունեության կազմակերպումը» բառերով:
Հոդված 3. Օրենսգրքի 145-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 3-րդ եւ 4-րդ կետերով.
«3) խաղային հաշվի միջոցով ստացվող շահումից (բացառությամբ խոշոր շահումից, գովազդային վիճակախաղից ստացվող շահումից, ինչպես նաեւ «Լիցենզավորման մասին» օրենքի համաձայն խաղային գործունեության կազմակերպման լիցենզիա չունեցող անձից ստացվող շահումից) եկամուտը հաշվարկվում է որպես հաշվետու տարվա ընթացքում ստացված շահումների (բացառությամբ խոշոր շահման) եւ կատարված խաղադրույքների կամ մասնակցության վճարների (բացառությամբ խոշոր շահման հետ անմիջականորեն կապված խաղադրույքի կամ մասնակցության վճարի) դրական տարբերություն.
4) խաղային հաշվի միջոցով ստացվող խոշոր շահումից եկամուտը հաշվարկվում է որպես խոշոր շահման եւ անմիջականորեն դրա ստացման հետ կապված խաղադրույքի կամ մասնակցության վճարի դրական տարբերություն:»:
Հոդված 4. Օրենսգրքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի 22-րդ կետից հանել «, խաղարկությունով, ոչ խաղարկությունով եւ համակցված վիճակախաղերի, ինչպես նաեւ տոտալիզատորի մասնակիցների դրամական եւ իրային շահումները կամ խաղատներում, շահումով խաղերում եւ (կամ) ինտերնետ շահումով խաղերում ստացված շահումները» բառերը:
Հոդված 5. Օրենսգրքի 150-րդ հոդվածում`
1) 1-ին մասի «2-15-րդ մասերով» բառերը փոխարինել «2-18-րդ մասերով» բառերով.
2) լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 16-18-րդ մասերով.
«16. «Լիցենզավորման մասին» օրենքի համաձայն խաղային գործունեության կազմակերպման լիցենզիա ունեցող անձից ստացված շահումների (բացառությամբ սույն հոդվածի 17-րդ մասով սահմանված դեպքերի) մասով եկամտային հարկը հաշվարկվում է հինգ տոկոս դրույքաչափով:
17. Հարկային գործակալից ստացված խոշոր շահումների մասով եկամտային հարկը հաշվարկվում է 10 տոկոս դրույքաչափով:
18. Սույն հոդվածի 16-րդ եւ 17-րդ մասերով սահմանված դեպքերից տարբերվող դեպքերում ստացվող շահումների մասով եկամտային հարկը հաշվարկվում է 20 տոկոս դրույքաչափով:»:
Հոդված 6. Օրենսգրքի 153-րդ հոդվածի 1-ին մասը լրացնել հետեւյալ բովանդակությամբ 4-րդ կետով.
«4) ֆիզիկական անձանց վճարվող եկամուտները վերաբերում են շահումներին, բացառությամբ խոշոր շահումների եւ գովազդային վիճակախաղից ստացվող շահումների:»:
Հոդված 7. Օրենսգրքի 254-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետում «խաղատների, շահումով խաղերի, տոտալիզատորի եւ ինտերնետ տոտալիզատորի կազմակերպման գործունեություն իրականացնողները» բառերը փոխարինել «շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի, բուքմեյ՟քե՟րային գործունեության կազմակերպիչները, խաղային ոլորտի կարգավորման օպերատորը» բառերով:
Հոդված 8. Օրենսգրքի 267-րդ հոդվածի 5-րդ մասի 1-ին կետում «խաղատների, շահումով խաղերի կամ վիճակախաղերի կազմակերպման գործունեություն իրականացնողները» բառերը փոխարինել «շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի, բուքմեյքերային գործունեության կամ վիճակախաղերի կազմակերպիչները, խաղային ոլորտի կարգավորման օպերատորը» բառերով:
Հոդված 9. Օրենսգրքի 380-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 7-րդ կետից հանել «խաղատների եւ (կամ)» բառերը:
Հոդված 10. Սույն օրենքն ուժի մեջ է մտնում «Խաղային գործունեության կարգավորման մասին» օրենքն ամբողջությամբ գործողության մեջ դրվելու օրվանից:

“80) крупный выигрыш - единовременный выигрыш в размере 5 миллионов драмов или более, установленный Законом “О регулировании игорной деятельности”.”.
Статья 2. В части 2 статьи 64 Кодекса:
1) пункт 29 признать утратившим силу;
2) в пункте 30 слова “организация игр с выигрышем (в том числе интернет игр с выигрышем), тотализатора и интернет-тотализатора” заменить словами “организация игры с выигрышем, интернет игры с выигрышем и букмекерской деятельности”.
Статья 3. Часть 1 статьи 145 Кодекса дополнить пунктами 3 и 4 следующего содержания:
“3) доход от выигрыша, полученного через игровой счет (за исключением крупного выигрыша, выигрыша, полученного в рекламной лотерее, а также выигрыша, полученного от лица, не имеющего лицензии на организацию игорной деятельности в соответствии с Законом “О лицензировании”), рассчитывается как положительная разница между полученными выигрышами (за исключением крупного выигрыша) и сделанными ставками или взносами за участие (за исключением ставки или взноса за участие, непосредственно связанных с крупным выигрышем) в течение отчетного года;
4) доход от крупного выигрыша, полученного через игровой счет, рассчитывается как положительная разница между крупным выигрышем и ставкой или платой за участие, непосредственно связанных с его получением.
Статья 4. В пункте 22 части 1 статьи 147 Кодекса исключить слова “, денежные и вещевые выигрыши участников тиражных, бестиражных и комбинированных лотерей, а также тотализаторов или выигрыши, полученные в игорных домах, в играх с выигрышем и (или) интернет-играх с выигрышем”.
Статья 5. В статье 150 Кодекса:
1) в части 1 слова ,,частями 2-15" заменить словами “частями 2-18”;
2) статью дополнить частями 16-18 следующего содержания:
“16. Согласно Закону “О лицензировании” в отношении выигрышей, полученных от лица, имеющего лицензию на организацию игорной деятельности (за исключением случаев, установленных частью 17 настоящей статьи), подоходный налог исчисляется по ставке пять процентов.
17. В отношении крупных выигрышей, полученных от налогового агента, подоходный налог исчисляется по ставке 10 процентов.
18. В случаях, отличных от случаев, установленных частями 16 и 17 настоящей статьи, в отношении выигрышей подоходный налог исчисляется по ставке 20 процентов.”.
Статья 6. Часть 1 статьи 153 Кодекса дополнить пунктом 4 следующего содержания:
“4) доходы, выплачиваемые физическим лицам, относятся к выигрышам, за исключением крупных выигрышей и выигрышей, получаемых в рекламной лотерее.”.
Статья 7. В пункте 3 части 3 статьи 254 Кодекса слова “лица, осуществляющие деятельность по организации игорных домов, игр с выигрышем, тотализатора и интернет-тотализатора” заменить словами “организаторы игр с выигрышем, интернет игр с выигрышем, букмекерской деятельности, оператор регулирования игорной сферы”.
Статья 8. В пункте 1 части 5 статьи 267 Кодекса слова “лица, осуществляющие деятельность по организации игорных домов, игр с выигрышем или лотерей” заменить словами “организаторы игр с выигрышем, интернет игр с выигрышем, букмекерской деятельности или лотерей, оператор регулирования игорной сферы”.
Статья 9. В пункте 7 части 3 статьи 380 Кодекса исключить слова “игорных домов и (или)”.
Статья 10. Настоящий Закон вступает в силу со дня введения в действие в полном объеме Закона “О регулировании игорной деятельности”.