«ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՍՏՈՒԳՈՒՄՆԵՐԻ ԿԱԶՄԱԿԵՐՊՄԱՆ ԵՎ ԱՆՑԿԱՑՄԱՆ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄՆԵՐ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Հայաստանի Հանրապետությունում ստուգումների կազմակերպման եւ անցկացման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (12 հունիսի 2000 թվականի, ՀՕ-60) 2-րդ հոդվածի 1-ին կետում «- Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության եւ բնաօգտագործման նախարարություն,» տողը փոխարինել՝
«- Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարություն,
- Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարարություն,» տողերով:
Հոդված 2. Օրենքի 3-րդ հոդվածի երրորդ մասը «բացառությամբ» բառից հետո լրացնել «վիճակախաղերի, շահումով խաղերի, խաղատների եւ գրավատների կազմակերպման համապատասխան լիցենզիա (թույլտվություն) ստացած կազմակերպիչների կողմից գործունեության իրականացման համար նախատեսված պարտադիր պահանջների պահպանման, Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ստանդարտացման, չափագիտության եւ սերտիֆիկացման վարչության կողմից ժամկետանց ապրանքների վաճառքի,» բառերով:
Հոդված 3. Օրենքի 5-րդ հոդվածի «է» ենթակետը «Հայաստանի Հանրապետության պետական եկամուտների նախարարի» բառերից հետո լրացնել «, Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարի, Ստանդարտացման, չափագիտության եւ սերտիֆիկացման գլխավոր պետական տեսուչի» բառերով:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЙ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,ОБ ОРГАНИЗАЦИИ И ПРОВЕДЕНИИ ПРОВЕРОК В РЕСПУБЛИКЕ АРМЕНИЯ"
Статья 1. В пункте 1 статьи 2 Закона Республики Армения ,,Об организации и проведении проверок в Республике Армения" (12 июня 2000 года, ЗР-60) строку ,,-Министерство сельского хозяйства и природопользования Республики Армения," заменить строками:
,, - Министерство сельского хозяйства Республики Армения,
- Министерство охраны природы Республики Армения,".
Статья 2. Часть третью статьи 3 Закона после слов ,,за исключением случаев" дополнить словами ,,проверки соблюдения обязательных требований, предусмотренных для осуществления деятельности организаторами, получившими соответствующую лицензию (разрешение) на организацию лотерей, игр с выигрышем, игорных домов и ломбардов; проверки продажи просроченных товаров Управлением стандартизации, метрологии и сертификации при Правительстве Республики Армения; ".
Статья 3. Подпункт ,,ж" статьи 5 Закона после слов ,,министра государственных доходов Республики Армения" дополнить словами
,, , министра финансов и экономики Республики Армения, Главного государственного инспектора по стандартизации, метрологии и сертификации".