«ՊԱՐՏԱԴԻՐ ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՊԱՀՈՎԱԳՐՈՒԹՅԱՆ ՎՃԱՐՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ» ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՕՐԵՆՔՈՒՄ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԼՐԱՑՈՒՄ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հոդված 1. «Պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի (26 դեկտեմբերի 1997 թվականի, ՀՕ-179) 6-րդ հոդվածում ուժը կորցրած ճանաչել ութերորդ մասի վերջին պարբերությունը, եւ ավելացնել հետեւյալ բովանդակությամբ նոր պարբերություն`
«Լիազորված մարմինը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության սահմանած ձեւով եւ կարգով, ցանկերի տեսքով հրապարակում է տեղեկատվություն՝
1) մինչեւ տվյալ տարվան հաջորդող տարվա հուլիսի 1-ը՝ յուրաքանչյուր տարվա արդյունքներով սոցիալական վճարների պարտավորություններ կուտակած ապահովադիրների վերաբերյալ.
2) մինչեւ յուրաքանչյուր եռամսյակին հաջորդող ամսվա 25-ը`
ա) 3 մլն դրամ եւ ավելի պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճար վճարած ապահովադիրների եւ նրանց կողմից ֆինանսական տարվա սկզբից վճարված պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների մեծության վերաբերյալ,
բ) 100 եւ ավելի աշխատողների միջին ցուցակային թիվ հայտարարագրած` ապահովադիր հանդիսացող առեւտրային կազմակերպությունների վերաբերյալ:»:

О ВНЕСЕНИИ ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ В ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ АРМЕНИЯ ,,О ПЛАТЕЖАХ ОБЯЗАТЕЛЬНОГО СОЦИАЛЬНОГО СТРАХОВАНИЯ"
В статье 6 Закона Республики Армения ,,О платежах обязательного социального страхования" (26 декабря 1997 года, ЗР-179) последний абзац части восьмой признать утратившим силу, и часть дополнить новым абзацем следующего содержания:
,,Уполномоченный орган по форме и в порядке, установленных Правительством Республики Армения, в виде перечней публикует:
1) информацию о страхователях, накопивших по итогам каждого года обязательства по социальным платежам, - до 1 июля года, следующего за данным годом;
2) до 25 числа месяца, следующего за каждым кварталом:
а) информацию о страхователях, уплативших платежи обязательного социального страхования в размере 3 млн. и более драмов, и о величине платежей обязательного социального страхования, уплаченных ими с начала финансового года,
б) информацию о являющихся страхователями коммерческих организациях, указавших в декларации среднесписочную численность 100 и более работников.".