Ծնվել է 1971թ. հուլիսի 23-ին Երեւանում:
1994թ. գերազանցությամբ ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետը, 2002թ.` ԵՊՀ ասպիրանտուրան, 2007թ.` ԱՄՆ-ի Թաֆթս համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցը: Իրավաբան:
Մասնակցել է մի շարք դասընթացների հետեւյալ թեմաներով` «Միջազգային առեւտուր եւ ներդրումներ» (1996թ., Հունաստանի ազգային էկոնոմիկայի նախարարություն, Պիրեյ, Հունաստան), «Դատախազների ուսուցում» (1999թ., Ամերիկյան իրավաբանների ընկերակցություն, Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի իրավական նախաձեռնություն, Ֆրանկլին Պիրս իրավաբանական կենտրոն, Կոնկորդ, ԱՄՆ), «Մարդու իրավունքների պաշտպանության եվրոպական համակարգ» (2000թ., Ուկրաինայի իրավական հիմնադրամ, Կիեւ, Ուկրաինա), «Ներքին վերահսկողություն» (2001թ., ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտ, Հետաքննությունների դաշնային բյուրո, Բուդապեշտ, Հունգարիա), «Ղեկավարումը բարգավաճ Հայաստանի իրավական բարեփոխումներում» (2003թ., Կոնֆլիկտների կառավարման խումբ, Քեմբրիջ, ԱՄՆ):
1994-1998թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի իրավաբանական բաժնում` որպես առաջին կարգի մասնագետ, այնուհետեւ` առաջատար մասնագետ: 1999-2006թթ. աշխատել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունում` որպես գիտաուսումնական կենտրոնի գիտաշխատող, ապա` ՀՀ գլխավոր դատախազի ավագ օգնական, այնուհետեւ` իրավական եւ կառուցվածքային բարեփոխումների բաժնի պետ: 2006-2008թթ. եղել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի ղեկավարի առաջին տեղակալ, դատարանների նախագահների խորհրդի քարտուղար:
2003 թվականից Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի միջազգային եւ եվրոպական իրավունքի ամբիոնի դասախոս է, իսկ 2011 թվականից` նաեւ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի իրավունքի ամբիոնի դասախոս:
2009-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 8 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Հեղինակ է մի շարք գիտական հոդվածների, համահեղինակ` ուսումնական ձեռնարկի:
Պարգեւատրվել է ՀՀ փաստաբանների միության պատվոգրով, «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով (2016թ.):

Born on July 23, 1971 in Yerevan.
1994 - Graduated from the Faculty of Law of the YSU (Yerevan State University) with excellent marks, 2002 - Post Graduate of YSU, 2007 - Fletcher School of Law and Diplomacy of Tufts University of the USA: - Lawyer.
Participated in a number of training courses in the following topics: "International Trade and Investments" (1996 - Ministry of National Economy of the Hellenic Republic, Piraeus Greece,) “Prosecutor’s Training Program,” (1999 - American Bar Association, Central and East European Law Initiative (ABA - CEELI,) Franklin Pierce Law Center, Concord, USA, "The European System of Protection of Human Rights" (2000 - Ukrainian Legal Foundation, Kiev, Ukraine,) "Internal Control" (2001 - United States Department of Justice, Federal Bureau of Investigation, Budapest, Hungary,) "Leadership in the Legal Reform of Prosperous Armenia" (2003 - Conflict Management Group, Cambridge, USA.)
1994 -1998 - Worked as a first-class specialist, afterwards as a leading specialist in the Legal Department of the Staff of the President of the Republic of Armenia. 1999 - 2006 - Research Officer of the Research and Training Center, then as a Senior Assistant to the Prosecutor General of the Republic of Armenia, then Head of the Department of Legal and Structural Reforms. 2006 - 2008 - First Deputy of the Head of the Judicial Department of the Republic of Armenia and the Secretary to the Council of Courts’ Chairmen.
Since 2003 - Lecturer in the Chair of International and European Law in Russian-Armenian (Slavonic) State University, Since 2011 - Lecturer in the chair of Law in French University in Armenia.
2009 - 2012 - Elected as Deputy of the National Assembly (electoral district # 8.) Member of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly.