Ծնվել է 1981թ. հունվարի 13-ին Վանաձորում:
2002թ. ավարտել է Մոսկվայի կոմերցիայի եւ իրավունքի ինստիտուտի իրավագիտության բաժինը` ստանալով իրավագիտության բակալավրի աստիճան: 2006թ.` Վարշավայի Հելսինկյան Հիմնադրամի Մարդու Իրավունքների բարձրագույն դասընթացը` ստանալով մարդու իրավունքների եւ շահերի պաշտպանության մասնագետի որակավորում: 2007թ.` ՀՀ Պետական կառավարման ակադեմիան` ստանալով իրավագիտության մագիստրոսի աստիճան: 2010թ.` Մինեսոտայի համալսարանի իրավաբանական դպրոցը` ստանալով մարդու իրավունքների եւ միջազգային իրավունքի մագիստրոսի աստիճան:
Մասնակցել է մասնագիտական մի շարք դասընթացների (Հայաստան, Լեհաստան, Հունգարիա, ԱՄՆ, Շվեյցարիա, Դանիա, Ֆրանսիա, Գերմանիա, Ռուսաստան):
2002-2004թթ. աշխատել է «Մեդիա Գրուպ» լրատվական հասարակական կազմակերպությունում որպես իրավաբանական բաժնի ղեկավար: 2007-2008թթ. աշխատել է Վանաձորի Հովհ. Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի փիլիսոփայության եւ քաղաքագիտության ամբիոնում որպես դասախոս: 2007-2012թթ.` «Պոպուլեքս» ՍՊԸ փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, փաստաբան: 2009թ.` Լոռու մարզի «Շահերի պաշտպանության եւ աջակցության կենտրոն»-ի (ՇՊԱԿ) ավագ իրավաբան:
2008թ. ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ է, փաստաբան:
2002-ից «Մարդու իրավունքների երիտասարդական շարժման միջազգային ցանցի» անդամ է, 2003թ.` համակարգող խորհրդի անդամ: 2005թ. անդամակցել է ՀՀ ոստիկանության ձերբակալված անձանց պահելու վայրերում վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդական խմբին, 2006թ. ընտրվել է խմբի նախագահ: 2005 - 2012թթ. անդամակցել է ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում եւ մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբին: 2006-ից «Մարդու իրավունքների կրթության երիտասարդական ցանց» միջազգային կազմակերպության հիմնադիր անդամ է: 2010թ. «Ռազմավարական դատավարությունների կենտրոն» իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության հիմնադիրներից է:

Родился 13 января 1981 года в Ванадзоре.
В 2002 году окончил отделение юриспруденции Московского института коммерции и права, получил степень бакалавра юриспруденции.
В 2006 году окончил высшие курсы по правам человека Варшавского Хельсинского фонда, квалификация специалиста по защите прав и интересов человека.
2007г. – Академия государственного управления РА, получил степень магистра юриспруденции.
2010г. - юридическая школа Университета Минессоты, получил степень магистра в области прав человека и международного права.
Участвовал в ряде специализированных семинаров (в Армении, Польше, Венгрии, США, Швейцарии, Дании, Франции, Германии, России).
2002-2004гг. – работал руководителем юридического отдела информационной общественной организации “Медиа Групп”.
2007-2008г. – работал преподавателем кафедры философии и политологии Ванадзорского государственного педагогического института им. Ов. Туманяна.
2007-2012гг. – партнер, адвокат в адвокатской конторе ООО “Популекс”.
2008г. – член Палаты адвокатов РА, адвокат.
2009г. – старший юрист “Центра защиты интересов и содействия “ (ЦЗИС) Лорийской области.
С 2002г. член “Международной сети Молодежное движение в области прав человека”, в 2003г. – член координационного Совета.
2005г. - член общественной наблюдательской группы, осуществляющей контроль в местах содержания лиц, арестованных Полицией РА, в 2006 г. избран председателем группы.
2005-2012гг. – член наблюдательской группы, осуществляющей общественный контроль в уголовно-исполнительных учреждениях и органах Министерства юстиции РА. В 2006г. – член-учредитель международной организации “Молодежная сеть по образованию в области прав человека”.