Ծնվել է 1956թ. հուլիսի 14-ին Արշալույս գյուղում (Արմավիրի մարզ):
1993թ. ընդունվել է Ստեփանակերտի պետական համալսարան, 1998թ. ավարտել Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավաբան: 1996թ. ավարտել է ՊՆ ռազմական ակադեմիայի բարձրագույն հրամանատարական դասընթացները։
1988 թվականից մասնակցել է արցախյան ազատամարտին: 1992թ. նշանակվել է ԼՂՀ պաշտպանական առաջին շրջանի (Հադրութի շրջան) Էդիլուի Ձորակի կամավորական գումարտակի հրամանատար:
1992-1993թթ. եղել է Էջմիածնի կամավորական գումարտակի հրամանատար կապիտանի, ապա` մայորի կոչումով: 1993թ. նշանակվել է 83-րդ ԱՄՀ բրիգադի հրամանատար (փոխգնդապետ): 1994թ. ստացել է գնդապետի կոչում։ 1996-2000թթ. գեներալ-մայորի կոչումով նշանակվել է ՀՀ ՊՆ առաջին կորպուսի հրամանատար։ 2000թ. ստացել է գեներալ-լեյտենանտի կոչում։
1999թ. ՀՀ ԵԿՄ վարչության նախագահն է:
2000-2008թթ. եղել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ մարտական պատրաստության գծով:
Պարգեւատրվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (1994թ., ՀՀ), «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (1994թ., ԼՂՀ), «Ոսկե արծիվ» շքանշանով (2000թ. ԼՂՀ), Երկրապահի օրվա առթիվ` ԵԿՄ «Սպարապետ Վազգեն Սարգսյան» շքանշանով (2002թ.): Արժանացել է ԼՂՀ «Արցախի հերոս» կոչման (2000թ.), Էջմիածին, Արմավիր եւ ԼՂՀ Մարտակերտ ու Հադրութ քաղաքների` «Պատվավոր քաղաքացի» կոչման:

Родился 14 июля 1956г. В селе Аршалуйс (Армавирская область).
В 1993г. поступил в Степанакертский государственный университет, в 1998г. окончил Юридический факультет Ереванского государственного университета. Юрист. В 1996г. окончил Высшие командные курсы Военной академии РА.
С 1988г. участвовал в освободительной борьбе в Арцахе. В 1992г. назначен командиром добровольческого батальона Эдиллу Дзорака первого оборонительного района НКР (Гадрутский район).
1992-1993гг. – командир Эчмиадзинского добровольческого батальона в звании капитана, затем майора. В 1993г. в звании подполковника назначен командиром отдельного мотострелкового батальона 83-й бригады. В 1994г. присвоено звание полковника.
1996-2000гг. – командующий Первым корпусом МО РА в звании генерал-майора. В 2000г. присвоено звание генерал-лейтенанта.
1992г. – избран депутатом Верховного Совета НКР.
С 1999г. председатель Правления ДСЕ РА.
2000-2008гг. – заместитетль Министра обороны РА по боевой подготовке.
Награжден орденом “Боевой Крест” 1-й степени (1994г.,РА), орденом “Боевой Крест” 1-й степени (1994г.,НКР), орденом “Золотой Орел” (2000г.,НКР), в честь Дня добровольцев орденом “Спарапет Вазген Саргсян” (2002г.). Удостоен звания “Герой Арцаха” (2000г.), звания “Почетный гражданин” Эчмиадзина, Армавира и городов Мардакерт и Гадрут НКР.
06 мая 2012г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской партии Армении.