Ծնվել է 1957թ. հունիսի 28-ին Հոկտեմբերյանի շրջանի Հոկտեմբեր գյուղում:
1975-1977թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1978թ. Հոկտեմբերյանի (Արմավիր) շինանյութերի կոմբինատում («Շինանյութեր» ՍՊԸ) աշխատել է բանվոր, հաշվառող, հանքի վարիչ, փոխտնօրեն, տնօրեն, խորհրդի նախագահ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 40 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 30 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով: Ամենայն հայոց կաթողիկոսի կողմից պարգեւատրվել է Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցու «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» պատվո բարձր շքանշանով՝ ի գնահատություն ազգային-եկեղեցական կյանքում նրա բազում իրագործումների:

Родился 28 июня 1957г. в с. Октембер Октемберянского района.
С 1978г. - рабочий, учетчик, начальник рудника, заместитель директора, директор, председатель совета Октемберянского (Армавир) комбината стройматериалов (ООО “Стройматериалы”).
1999-2003гг. - депутат НС (избирательный округ №40). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член фракции “Единство”.
2003-2007гг. - депутат НС (избирательный округ №30). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. Член фракции РПА.
2007-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). 19.06.2007-11.07.2008гг. - член Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам НС, 11.07.2008-31.05.2012гг. - член Постоянной комиссии по вопросам сельского хозяйства и охраны природы НС.
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской Партии Армении.
Награжден Памятной медалью Премьер-министра РА. За большие заслуги в национально-церковной жизни Католикосом Всех Армян награжден высшей наградой Армянской Апостольской Церкви - орденом Св. Григора Просветителя.