Ծնվել է 1957թ. հունիսի 28-ին Հոկտեմբերյանի շրջանի Հոկտեմբեր գյուղում:
1975-1977թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1978թ. Հոկտեմբերյանի (Արմավիր) շինանյութերի կոմբինատում («Շինանյութեր» ՍՊԸ) աշխատել է բանվոր, հաշվառող, հանքի վարիչ, փոխտնօրեն, տնօրեն, խորհրդի նախագահ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 40 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 30 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով: Ամենայն հայոց կաթողիկոսի կողմից պարգեւատրվել է Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցու «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» պատվո բարձր շքանշանով՝ ի գնահատություն ազգային-եկեղեցական կյանքում նրա բազում իրագործումների:

Born on June 28, 1957 in the village of Hoktember in the Hoktemberyan region.
1984 - Graduated from the Leninakan branch of the Yerevan Polytechnic Institute. Engineer technologist.
1978 - Worker, calculator, chief of mine, Deputy Director, Director and President of the Council in the Hoktemberyan (Armavir) Construction Materials Complex (“Construction Materials’ LLC.)
1999 - 2003 - Deputy of the National Assembly (electoral district #40.) Member of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the National Assembly. Member of the “Unity” faction.
2003 - 2007 - Deputy of the National Assembly (electoral district #30.) Member of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the National Assembly. Member of the RPA faction.
June 19, 2007 - July 11, 2008 - Member of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs of the National Assembly.
Awarded a commemorative Medal by the Prime Minister of the Republic of Armenia. Awarded “St. Grigor Lusavorich” high Order of Honour of the Armenian Apostolic Holy Church by the Catholicos of All Armenians as an assessment for his numerous works done in the national-church life.