Ծնվել է 1983թ. դեկտեմբերի 4-ին Երեւանում:
2004թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ իրավաբանական ֆակուլտետը, 2006թ.` նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Իրավաբան: 2009թ. ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի ասպիրանտուրան: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու:
2003-2006թթ. աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի դատաիրավական բարեփոխումների վարչության քրեակատարողական ծառայության բարեփոխումների բաժնի առաջին կարգի մասնագետ, 2006-2007թթ.` առաջատար մասնագետ: 2007թ. ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի դասախոս է: 2007-2008թթ. եղել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի իրավական ակտերի փորձաքննության վարչության պետի տեղակալ: 19.05.2008-30.09.2008թթ.` ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի օգնական: 2008-2011թթ.` ԱԺ նախագահի խորհրդական:

Родилась 4 декабря 1983 г. в Ереване.
В 2004 году окончила юридический факультет Ереванского государственного университета (ЕГУ), в 2006 г. – магистратуру того же факультета. Юрист.
В 2009 г. окончила аспирантуру юридического факультета ЕГУ. Кандидат юридических наук.
2003-2006гг. – специалист первой категории, 2006-2007гг. - ведущий специалист отдела реформ уголовно-исполнительной службы управления судебно-правовых реформ Аппарата Министерства юстиции РА.
2007 г. – преподаватель кафедры гражданского права юридического факультета ЕГУ.
2007-2008гг. - заместитель начальника управления экспертизы правовых актов Аппарата Министерства юстиции РА.
19.05-30.09.2008г. – помощник руководителя Аппарата Президента РА.
2008-2011гг. - советник Председателя Национального Собрания РА.
06 мая 2012 года избрана депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской Партии Армении.