1984-1986թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում:
1984թ. ընդունվել եւ 1990թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի պլանատնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ:
1983-1984թթ. աշխատել է Աբովյանի մարզադպրոցում` որպես մարզիչ, 1990-1992թթ. եւ 1994-1997թթ.` Ագրոարդբանկի Աբովյանի մասնաճյուղում` տնտեսագետից մինչեւ կառավարիչ: 1992-1994թթ. եւ 1997-1998թթ. աշխատել է Մոսկվայում, 1998-2003թթ.` «ՀՀ երկաթուղու փոխադրումներ» ՊՓԲԸ փոխտնօրեն, տնօրեն, «Հայկական երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ, 2003-2004թթ.` ՀՀ էներգետիկայի փոխնախարար, 2004-2007թթ.` «Էյսի-ֆին Ռոյալ» ՍՊԸ տնօրեն:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 19.06.2007-18.05.2009թթ.` Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 18.05.2009-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

Родился 30 октября 1966г. в г. Каджаране.
1990-1992гг. и в 1994-1997гг. – занимал должности от экономиста до управляющего Абовянского филиала Агропромбанка.
1992-1994гг. и в 1997-1998гг. – работал в Москве.
1998-2003гг. - заместитель директора, директор ГЗАО "Железнодорожные перевозки РА", заместитель генерального директора ЗАО ,,Армянская железная дорога".
2003-2004гг. – заместитель Министра энергетики РА.
2004-2007гг. – директор ЗАО "Эйси-Фин Роял".
2007-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). 19.06.2007 - 18.05.2009гг. - член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС, 18.05.2009-31.05.2012гг. - председатель Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта НС.