Ծնվել է 1980թ. նոյեմբերի 26-ին Երեւանում:
2003թ. ավարտել է Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի (ՀՊՄՀ) պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետը:
1999-2001թթ. եղել է ՀՊՄՀ պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ, ապա` ՀՊՄՀ ուսանողական խորհրդի փոխնախագահ: 2010թ. հիմնադրել եւ ղեկավարել է «Երիտասարդական կառավարություն» եւ «Երիտասարդական քաղաքապետարան» նախագծերը: 2011թ. ղեկավարել է ԱՊՀ երկրների երիտասարդական միջազգային կրթական հավաքը` «Ծաղկաձոր 2011»:
2006-2007թթ. եղել է Հայաստանի երիտասարդական կուսակցության (ՀԵԿ) փոխնախագահ, 2007-2011թթ.` ՀԵԿ նախագահ: 2011թ. ընտրվել է ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի անդամ (ԲՀԿ-ին ՀԵԿ-ի միավորվելուց հետո): 15.02.2014թ.` ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի քարտուղար:

26.10.2015 - 01.02.2016
В 2003 г. окончил историко-географический факультет Армянского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна (АГПУ).
1999-2001гг. – председатель студенческого совета историко-географического факультета АГПУ, затем заместитель председателя студенческого совета АГПУ.
В 2010 г. основал и осуществлял руководство проектами “Молодежное правительство” и “Молодежная мэрия”.
В 2011 г. руководил Международным образовательным молодежным форумом стран СНГ “Цахкадзор 2011”.
2006-2007гг. – заместитель председателя Молодежной партии Армении.
2007-2011гг. – председатель Молодежной партии Армении.
В 2011 г. избран членом Политсовета ППА (после присоединения МПА к ППА). С 15.02.2014г. секретарь Политсовета ППА .
06 мая 2012 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии “Баргавач Айастан” (“Процветающая Армения”).