Ծնվել է 1960թ. մարտի 17-ին Արարատի մարզի Շահումյան գյուղում:
1986-1990թթ. աշխատել է Մասիսի ՆԳ բաժնում` որպես քրեական հետախուզության օպերլիազոր, 1991-1994թթ.` Արտաշատի ՆԳ բաժնի պետական ունեցվածքի բաժանմունքում` ավագ օպերլիազոր, 1995-1996թթ.` Էջմիածնի ռեգիոնալ վարչության քրեական հետախուզության բաժնում` պետի տեղակալ, 1997-2003թթ.` ՀՀ զինվորական դատախազի օգնական, այնուհետեւ ավագ օգնական, 2003-2007թթ.` Աշտարակի շրջանի ՆԳ բաժնի պետ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ԲՀԿ): 19.06-2007-31.05.2012թթ.` Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Born on March 17, 1960 in the village of Shahumyan of Ararat province.
1986 -1990 - Worked at the division of Internal Affairs in Masis as an operative officer of criminal intelligence.
1991 - 1994 - Chief operative officer in the state property division of Internal Affairs of Artashat. 1995 - 1996 - Deputy head in the division of criminal intelligence of Echmiadzin regional department.
1997 - 2003 - Assistant military prosecutor of the Republic of Armenia, then senior assistant. 2003-2007 he was head of the division of Internal Affairs of Ashtarak region.
2007 - 2012 - Deputy of the National Assembly (proportional electoral system, PAP.)
June 19, 2007 - May 31, 2012 - Member of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the National Assembly.