Ծնվել է 1963թ. սեպտեմբերի 4-ին Ողջի բանավանում (Սյունիքի մարզ):
1988թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտի տնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ, գյուղարդյունաբերության կազմակերպիչ:
1980-1981թթ. «Սյունիք» խորհրդային տնտեսությունում, ապա Կապանի անտառտնտեսությունում աշխատել է բանվոր: 1984-1985թթ. Կապանի «Սպին» գործարանում` տնտեսագետ: 1985-1990թթ. Սեւաքարի խորհրդային տնտեսությունում, ապա 1990-1992թթ. Սյունիքի թռչնաֆաբրիկայում` գլխավոր տնտեսագետ: 1995-1997թթ. աշխատել է ՀՀ հարկային տեսչությունում (ՀՏ) քաղաքացիների եկամուտների հարկման բաժնի պետական հարկային տեսուչ, ապա` գույքային հարկերի բաժնի ավագ պետական հարկային տեսուչ, 1997-1999թթ.` ՀՏ 4-րդ վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի օպերլիազոր: 1999-2001թթ. եղել է ՀՀ ՊԵ նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի պետ, Սյունիքի մարզային հարկային տեսչության պետ, 2001-2009թթ.` Կապանի հարկային տեսչության պետ: 2009թ. եղել է ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ Եղեգնաձորի տարածքային հարկային տեսչության օպերատիվ հետախուզության բաժնի պետ: 2011-2012թթ.` ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ օպերատիվ հետախուզության վարչության 19-րդ բաժնի պետ: Հարկային ծառայության գնդապետ է:

Born on September 4, 1963 in Voghchi (Syunik province.)
1988 - Graduated from the faculty of Economics of the Armenian Agricultural Institute. Economist, Organizer for Agro industry.
1980 - 1981 - Worker in the “Syunik” farm, then in Kapan Forestry.
1984 - 1985 - Economist in the “Spin” factory in Kapan.
1985 - 1990 - Chief specialist in Sevakar farm.
1990 - 1992 - Chief specialist in Syunik poultry.
1995 - 1997 - State Tax Inspector of the Taxation Division of the Income Taxation of the Citizens, then Senior State Tax Inspector of Property Tax Inspectorate (TI) of the Republic of Armenia.
1997 - 1999 - Worked at Syunik territorial division of the 4th Department of the TI.
1999 - 2001 - Head of Syunik Territorial Division of the Department of the Intelligence Operations of the State Revenue Ministry of the Republic of Armenia. Head of Tax Inspectorate of Syunik province.
2001 - 2009 - Head of the Tax Inspectorate of Kapan.
2009 - Head of Intelligence Operative Division of the Territorial Tax Inspectorate of Yeghegnadzor of the AG SRC of the Republic of Armenia.
2011 - 2012 - Head of the 19th Division of the Intelligence Operative of the AG SRC of the Republic of Armenia. Colonel of Tax Service.
May 6, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly by proportional electoral system from the “Prosperous Armenia” party.