Ծնվել է 1963թ. սեպտեմբերի 4-ին Ողջի բանավանում (Սյունիքի մարզ):
1988թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ինստիտուտի տնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ, գյուղարդյունաբերության կազմակերպիչ:
1980-1981թթ. «Սյունիք» խորհրդային տնտեսությունում, ապա Կապանի անտառտնտեսությունում աշխատել է բանվոր: 1984-1985թթ. Կապանի «Սպին» գործարանում` տնտեսագետ: 1985-1990թթ. Սեւաքարի խորհրդային տնտեսությունում, ապա 1990-1992թթ. Սյունիքի թռչնաֆաբրիկայում` գլխավոր տնտեսագետ: 1995-1997թթ. աշխատել է ՀՀ հարկային տեսչությունում (ՀՏ) քաղաքացիների եկամուտների հարկման բաժնի պետական հարկային տեսուչ, ապա` գույքային հարկերի բաժնի ավագ պետական հարկային տեսուչ, 1997-1999թթ.` ՀՏ 4-րդ վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի օպերլիազոր: 1999-2001թթ. եղել է ՀՀ ՊԵ նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի պետ, Սյունիքի մարզային հարկային տեսչության պետ, 2001-2009թթ.` Կապանի հարկային տեսչության պետ: 2009թ. եղել է ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ Եղեգնաձորի տարածքային հարկային տեսչության օպերատիվ հետախուզության բաժնի պետ: 2011-2012թթ.` ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ օպերատիվ հետախուզության վարչության 19-րդ բաժնի պետ: Հարկային ծառայության գնդապետ է:

Родился 4 сентября 1963 года в рабочем поселке Вохчи (Сюникская область).
В 1988г. окончил экономический факультет Армянского сельскохозяйственного института. Экономист, организатор сельского хозяйства.
1980-1981гг. – рабочий совхоза “Сюник”, затем Капанского лесного хозяйства.
1984-1985гг. – экономист капанского завода “Спин”.
1985-1990гг. – главный экономист Севакарского совхоза, а затем в 1990-1992гг. – Сюникской птицефабрики
1995-1997гг. – государственный налоговый инспектор отдела налогообложения доходов граждан, затем старший государственный налоговый инспектор отдела налогов на имущество Налоговой инспекции (НИ) РА.
1997-1999гг. – оперуполномоченный Сюникского территориального отдела 4-го управления НИ.
1999-2001гг. – начальник Сюникского территориального отдела Управления оперативной разведки, начальник Сюникской областной налоговой инспекции.
2001-2009гг. – начальник Капанской налоговой инспекции Министерства ГД РА. 2009г. – начальник отдела оперативной разведки Ехегнадзорской территориальной налоговой инспекции КГД ПП РА.
2011-2012гг. – начальник 19-го отдела оперативной разведки КГД ПП РА. Полковник налоговой службы.
06 мая 2012г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии “Процветающая Армения”.