Ծնվել է 1956թ. մարտի 11-ին Չարենցավանում:
1978թ. ավարտել է Երեւանի Կ.Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի մեխանիկական ֆակուլտետը: Ճարտարագետ-մեխանիկ:
1978-1985թթ. Չարենցավանի «Նիիխիտ» գործարանում աշխատել է ճարտարագետ-տեխնոլոգ, մեխանիկական արտադրամասի վարպետ, առաջին արտադրամասի պետ, ոչ ստանդարտ սարքավորումների արտադրամասի պետ, գլխավոր մեխանիկ, 1985-1993թթ.` փոխտնօրեն: 1993թ. նշանակվել է «Կայծ» գործարանի տնօրեն, 1996թ.` «Կայծ» ՓԲԸ նախագահ: 2003թ. ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից: 2003-2004թթ. եղել է ՀՀ քաղաքաշինության նախարար: 2004-2006թթ.` ԱԺ նախագահի գլխավոր խորհրդական: 2006-2012թթ.` «Կայծ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ:

Born on March 11, 1956 in Charentsavan.
1978 - Graduated from the Mechanical Faculty of the Yerevan K. Marx Polytechnic Institute. Engineer-mechanic.
1978 - 1985 - Engineer-technologist, a Master of mechanical workshop, Head of the first workshop, Head of the workshop of non-standard equipment, Chief Mechanic in the Charentsavan “NIIKHIT” factory.
1985 - 1993 - Deputy Director of the Charentsavan “NIIKHIT” factory.
1993 - Director of the factory “Kayts.”
1996 - Chairman of the CJSC “Kayts.”
2003 - Elected Deputy of the National Assembly by proportional electoral system from the “Rule of Law” Party.
2003 - 2004 - Minister of Urban Development of the Republic of Armenia.
2004 - 2006 - Chief Advisor to the President of the National Assembly.
2006 - 2012 - Chairman of the Council of the CJSC “Kayts.”
May 6, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional electoral system from the “Prosperous Armenia” Party.