Ծնվել է 1977թ. փետրվարի 25-ին քաղաք Սպիտակում:
2002-2005թթ. ՀՀ բնապահպանության նախարարության նորմատիվամեթոդական վարչությունում աշխատել է առաջատար, ապա` գլխավոր մասնագետ: 2004-2005թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր hարկային պետական ծառայության պետի օգնական, 2005-2009թթ.` ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, ապա` վերահսկողության վարչության պետ: 2006-2009թթ.` հիմնադրամի նախագահի տեղակալ:
2009-2012թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար:
2012թ. հունիսի 18-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:
Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով (2003թ.) եւ հուշամեդալով (2006թ.), «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով (2008թ., ՊՆ), «Մխիթար Գոշ» մեդալով (2016թ.):

Born on February 25, 1977 in Spitak City.
2002 - 2005 - Leading specialist, then chief specialist in the Normative Methodical Department of the Ministry of Nature Protection of the Republic of Armenia.
2004 - 2005 - Head Assistant for the State Tax Service attached to the Government of the Republic of Armenia.
2005 - 2009 - Deputy Head of the staff in the State Fund for Social Insurance of the Republic of Armenia, then Head of the Control Department.
2006 - 2009 - Deputy Head of the State Fund for the Social Insurance of the Republic of Armenia.
2009 - 2012 - Deputy of the National Assembly (proportional electoral system, RPA.) Member of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly.
June 18, 2012 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional electoral system from the Republican Party of Armenia.