Ծնվել է 1977թ. փետրվարի 25-ին քաղաք Սպիտակում:
2002-2005թթ. ՀՀ բնապահպանության նախարարության նորմատիվամեթոդական վարչությունում աշխատել է առաջատար, ապա` գլխավոր մասնագետ: 2004-2005թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր hարկային պետական ծառայության պետի օգնական, 2005-2009թթ.` ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, ապա` վերահսկողության վարչության պետ: 2006-2009թթ.` հիմնադրամի նախագահի տեղակալ:
2009-2012թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար:
2012թ. հունիսի 18-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:
Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով (2003թ.) եւ հուշամեդալով (2006թ.), «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով (2008թ., ՊՆ), «Մխիթար Գոշ» մեդալով (2016թ.):

Родился 25 февраля 1977 г. в городе Спитаке Лорийской области.
2002-2005гг. - ведущий, затем главный специалист нормативно-методического Управления Министерства охраны природы РА.
2004-2005гг. - помощник начальника службы Государственной налоговой службы при Правительстве РА.
2005-2009гг. - заместитель руководителя Аппарата, затем начальник контрольного Управления Государственного фонда социального страхования РА, в 2006 – 2009 гг. занимал должность заместителя председателя фонда.
2009-2012гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС.
18 июня 2012 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской партии Армении.
Награжден Грамотой (2003 г.) и памятной медалью (2006 г.) Премьер-министра РА, медалью “Вазген Саргсян” (2008 г. МО).