Ծնվել է 1959 թ. մարտի 10-ին Երեւանում:
1982-1988 թթ. աշխատել է տնտեսագետ Հայաստանի տարբեր ձեռնարկություններում: 1991 թ.` ԼՂՀ Շահումյանի շրջանի դատախազ: 1992 թ. եղել է Քաշաթաղի առաջին պարետը, ՀՀ Կարմիրի շրջանի արտակարգ իրավիճակների պարետ, Սեւանի ավազանի տարածաշրջանի օպերատիվ շտաբի անդամ եւ ռազմական հարցերի համակարգող, «Մեծն Տիգրան» աշխարհազորի կազմակերպության ղեկավար, 1994-1998 թթ.՝ «Սապֆիր» գործարանի տնօրեն, 1998 թ.` ՀՀ հարկային տեսչության պետ: 1999-2000 թթ.` ՀՀ պետական եկամուտների նախարար:
1990-1995 թթ.` ԳԽ պատգամավոր ( թիվ 52 ընտրատարածք): ԳԽ պաշտպանության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:
1995-1999 թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 89 ընտրատարածք): «Հանրապետություն» խմբակցության անդամ, «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ, ապա նախագահ:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 10 ընտրատարածքից: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում ընդգրկված չէ: «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ:

Родился 10 марта 1959 г. в г. Ереване.
В 1991 г. прокурор Шаумянского района НКР. В 1992 г. был первым комендантом Кашатага, комендантом по чрезвычайным ситуациям Красносельского района, членом оперативного штаба Севанского бассейна и координатором по военным вопросам, председателем ополченческой организации “Мецн Тигран”.
В 19941998 гг. директор завода “Сапфир”, в 1998 г. начальник Налоговой инспекции РА.
В 1999-2000 гг. Министр государственных доходов РА.
В 1990-1995 гг. депутат ВС (избирательный округ N 52). Член Постоянной комиссии по обороне и внутренним делам ВС.
В 1995-1999 гг. депутат НС (избирательный округ N 89). Член фракции “Республика”, Член, затем председатель депутатской группы “Еркрапа”.
25 мая 2003 г. избран депутатом НС от избирательного округа N10. Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Во фракциях и депутатской группе не состоит. Член политсовета партии “Республика”.