Ծնվել է 1973 թ. հունիսի 17-ին Երեւանում:
1995-1997 թթ. աշխատել է «Հայխնայբանկ»-ի վարչության հաշվապահությունում, 1997 թ.` «Հայկուրորտխորհրդում» հաշվապահ, 1997-2003 թթ.՝ «Արսօյլ» ՀՁ ՓԲԸ գլխավոր հաշվապահ: 1999 թվականից` Հայաստանի հաշվապահների ասոցիացիայի լիիրավ անդամ: 2001թ. սովորում է Երեւանի կառավարման ԳՀԻ ասպիրանտուրայում:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՄԱԿ համամասնական ընտրացուցակով: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ԱԺ օտարերկրյա վարկերի, փոխառությունների, դրամաշնորհների եւ մարդասիրական օգնությունների օգտագործման արդյունավետությունը ուսումնասիրող ժամանակավոր հանձնաժողովի անդամ: ՄԱԿ խմբակցության քարտուղար: ՄԱԿ անդամ:

Родилась 17 июня 1973 г. в г. Ереване.
В 1995-1997 гг. работала в бухгалтерии управления Армсбербанка в г. Ереване, в 1997 г. бухгалтер “Армкурортсовета”, в 1997-2003 гг. главный бухгалтер СП ЗАО “Арсойл”. С 1999 г. полномочный член Ассоциации бухгалтеров Армении. С 2001г. учится в аспирантуре Ереванского НИИ управления.
25 мая 2003 г. избрана депутатом НС по пропорциональному избирательному списку ОТП. Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член Временной комиссии по изучению эффективности использования иностранных кредитов, займов, грантов и гуманитарной помощи НС. Секретарь фракции ОТП. Член ОТП.