Ծնվել է 1970թ. մարտի 2-ին Երեւանում:
1993թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը: Մաթեմատիկոս: Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու:
1993-1999թթ. եղել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության անձնագրերի եւ վիզաների վարչության տեսուչ, ապա` ավագ տեսուչ: 1999-2010թթ.՝ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փորձագետ, 2001-2002թթ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր միգրացիայի եւ փախստականների հարցերով փորձագետների հանձնաժողովի անդամ: 2003-2008թթ. եղել է Հայ-ռուսական (Սլավոնական) պետական, Հայաստանում ֆրանսիական եւ Երեւանի պետական համալսարանների դասախոս: 2003-2010թթ.՝ «Երկրագունդ» եւ «Եվրոպական օրագիր» միջազգային վերլուծական («Երկիր մեդիա» ՀԸ), «Հայացք աշխարհին» միջազգային վերլուծական («Երեւան» ՀԸ) եւ «Realpolitik» («Իրական քաղաքականություն») վերլուծական (Հանրային ՀԸ) հեռուստածրագրերի հեղինակ եւ վարող: 2006-2010թթ.՝ «Արմեդիա» տեղեկատվական, վերլուծական գործակալության տնօրեն: 2010-2011թթ.՝ ՀՀ հանրային ռադիոյի լրատվական, քաղաքական եւ վերլուծական ծրագրերի տնօրենի տեղեկալ: 2011-2015թթ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի խորհրդական:
2002 թվականից «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահն է:
2009-2015թթ. եղել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամ:
2015թ. սեպտեմբերի 11-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:

Родился 2 марта 1970 года в Ереване.
В 1993г. окончил факультет прикладной математики Ереванского государственного университета. Математик. Кандидат физико-математических наук. .
1993-1999гг. инспектор, затем старший инспектор паспортного и визового отдела Министерства внутренних дел РА.
1999-2010гг. эксперт Постоянной комиссии по внешним сношениям НС РА.
2001-2002гг. – член комиссии экспертов по вопросам миграции и беженцев при Правительстве РА. .
2001-2003гг.- научный сотрудник Ереванского института физики.
2003-2008гг. - преподаватель Российско-Армянского (Славянского) государственного университета, Французского университета в Армении и Ереванского государственного университета.
2003-2010гг. – автор и ведущий телевизионных программ: международная аналитическая программа “Еркрагунд” (ТК Еркирмедиа), международная аналитическая программа “Айацк ашхарин” (ТК “Ереван”) и аналитическая программа «Realpolitik» (“Реальная политика”) (Общественная телекомпания Армении).
2006-2010гг. - директор информационного аналитического агентства “Армедиа”.
2010-2011гг. – заместитель директора информационных, политических и аналитических программ Общественного радио РА.
С 2002г. – председатель Общественной организации “Европейская интеграция”.
2009-2015гг. – член Общественного Совета РА.
11 сентября 2015 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от Республиканской партии Армении.