Ծնվել է 1970թ. մարտի 2-ին Երեւանում:
1993թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը: Մաթեմատիկոս: Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու:
1993-1999թթ. եղել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության անձնագրերի եւ վիզաների վարչության տեսուչ, ապա` ավագ տեսուչ: 1999-2010թթ.՝ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի փորձագետ, 2001-2002թթ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր միգրացիայի եւ փախստականների հարցերով փորձագետների հանձնաժողովի անդամ: 2003-2008թթ. եղել է Հայ-ռուսական (Սլավոնական) պետական, Հայաստանում ֆրանսիական եւ Երեւանի պետական համալսարանների դասախոս: 2003-2010թթ.՝ «Երկրագունդ» եւ «Եվրոպական օրագիր» միջազգային վերլուծական («Երկիր մեդիա» ՀԸ), «Հայացք աշխարհին» միջազգային վերլուծական («Երեւան» ՀԸ) եւ «Realpolitik» («Իրական քաղաքականություն») վերլուծական (Հանրային ՀԸ) հեռուստածրագրերի հեղինակ եւ վարող: 2006-2010թթ.՝ «Արմեդիա» տեղեկատվական, վերլուծական գործակալության տնօրեն: 2010-2011թթ.՝ ՀՀ հանրային ռադիոյի լրատվական, քաղաքական եւ վերլուծական ծրագրերի տնօրենի տեղեկալ: 2011-2015թթ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի խորհրդական:
2002 թվականից «Եվրոպական ինտեգրացիա» ՀԿ նախագահն է:
2009-2015թթ. եղել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամ:
2015թ. սեպտեմբերի 11-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:

Born on March 2, 1970 in Yerevan.
1993 - Graduated from the faculty of Applied Mathematics of Yerevan State University. Mathematician. Candidate for Physics and Mathematics.
1993 - 1999 - Inspector at the Passport and Visa Office in the Department of Internal Affairs of the Republic of Armenia, then chief inspector.
1999 - 2010 - Expert of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the National Assembly of the Republic of Armenia.
2001 - 2002 Member of experts of the State Committee for Migration and Refugee Affairs of the Republic of Armenia.
2003 - 2008 - Lecturer at the Russian - Armenian (Slavonic) University, French University of Armenia and Yerevan State University of Armenia.
2003 - 2010 - Author and leader of the “Globe” and “European Diary” international analytical (“Yerkimedia” TV,) “Hayatsk Ashkharhin” international analytical (“Yerevan” TV) and “Realpolitik” (“The real politics”) analytical (“Public” TV) television programs.
2006 - 2010 - Director of the “Armedia” information analysis agency.
2010 - 2011 - Deputy director of informational, political and analytical programs of the Public Radio of the Republic of Armenia.
Since 2002 - Chairman of the NGO "European Integration."
2009 - 2015 - Member of the Public Council of the Republic of Armenia.
September 11, 2015 - Elected Deputy of the National Assembly by the proportional electoral system from the Republican Party of Armenian.