Ծնվել է 1983թ. մարտի 9-ին Երեւանում:
2007թ. ավարտել է ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետը, միաժամանակ՝ Ժուռնալիստիկայի հայկական դպրոցի մեկամյա դասընթացը: 2014թ.՝ Ժամանակակից արվեստի ինստիտուտը։ Լրագրող:
2005-2009թթ. եղել է «Հետք» շաբաթաթերթի լրագրող: 2008-2009թթ.՝ «Ռեգիոն» հետազոտական կենտրոնի լրագրող: 2009-2015թթ.՝ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» ՀԿ ընտրական ծրագրերի համակարգող: 2015-2016թթ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի «Պատասխանատու հանքարդյունաբերության կենտրոն»-ի շրջակա միջավայրի մոնիտորինգի ծրագրի համակարգող:
2008-2009թթ. «Եվրոպական կամավորական ծառայության» շրջանակում եղել է կամավոր Ռումինիայում։
2013-2015թթ. եղել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» հանրային-քաղաքական միավորման կառավարման խորհրդի անդամ: 2015թ. ընտրվել է Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության փոխնախագահ: 2016թ.՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ:

Лена Рафаеловна Назарян
В 2007г. окончила факультет журналистики ЕГУ, одновременно годичный курс Армянской школы журналистики. В 2014г. – институт современного искусства. Журналист.
2005-2009гг. – корреспондент еженедельника “След”. 2008-2009гг. – корреспондент исследовательского центра “Регион”.
2009-2015гг. – координатор избирательных программ ОО «Антикоррупционный центр “Трансперенси Интернешнл”.
2015-2016гг. – координатор программы мониторинга окружающей среды Центра ответственной горнодобычи Американского университета Армении.
2008-2009гг. – волонтер в Румынии в рамках “Европейской волонтерской службы”.
2013-2015гг. – член Координационного совета общественно-политического объединения “Гражданский договор”. В 2015г. избрана заместителем председателя Правления партии “Гражданский договор”. В 2016г. – член Правления партии “Гражданский договор”.
2 апреля 2017г. избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий “Исход”.