Ծնվել է 1954 թ. հոկտեմբերի 3-ին Երեւանում:
1971-1980 թթ. «Հայէլեկտրամեքենա» գործարանում աշխատել է բանվոր, տեղամասի պետ, 1980-1986 թթ. Համամիութենական տեխնիկական մեքենաշինության գիտահետազոտական ինստիտուտում` ավագ գիտաշխատող, 1986-1989 թթ. «Արաքս» գործարանում` արտադրության պետ: 1989-1999 թթ. եղել է «Հայէլեկտրամեքենա» գործարանի գլխավոր ճարտարագետի տեղակալ, 1999 թ.՝ ՀՀ արդյունաբերության եւ առեւտրի փոխնախարար:
1999-2003 թթ.` ԱԺ պատգամավոր («Միասնություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության քարտուղար, ապա անդամ, այնուհետեւ «Ժողովրդի ձայն» պատգամավորական խմբի քարտուղար:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Արդարություն» դաշինքի համամասնական ընտրացուցակով: ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Արդարություն» խմբակցության անդամ: ՀԺԿ վարչության քարտուղար:

В 1976 г. окончил Ереванский политехнический институт. Инженерэлектромеханик.
В 1971-1980 гг. был рабочим, начальником участка на “Армэлектрозаводе”, в 1980-1986 гг. старший научный сотрудник Всесоюзного НИИ техмашиностроения, в 1986-1989 гг. начальник производства на заводе “Аракс”.
В 1999-2003 гг. депутат НС по пропорциональному избирательному списку блока “Единство”. Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Секретарь, затем член фракции “Единство”, впоследствии секретарь депутатской группы “Голос народа”.
25 мая 2003 г. избран депутатом НС по пропорциональному избирательному списку блока “Справедливость”. Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции “Справедливость”. Секретарь правления НПА.