Գագիկ Դանիելի Մխեյան
1972-1974 թթ. աշխատել է Երեւանի կաբելի գործարանում բանվոր: 1974-1976 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1976-1981 թթ. եղել է Երեւանի կաբելի գործարանում տեխնիկ, ճարտարագետ, 1982-1991 թթ.` Մասիսի շրջխորհրդի գործկոմի կապիտալ շինարարության բաժնի ճարտարագետ-տեսուչ, կազմակերպական-հրահանգչական բաժնի վարիչ, 1993-1994 թթ.` Երեւանի Սպանդարյանի շրջանի սոցիալական ծառայության նպաստների բաժնի վարիչ: 1999 թ. աշխատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի խորհրդական:
1999-2003 թթ. կուսակցական աշխատանք է կատարել «Օրինաց երկիր» կուսակցությունում:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել ՕԵԿ համամասնական ընտրացուցակով: Մինչեւ 2006թ. մայիսի 25-ը ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, այնուհետեւ` նույն հանձնաժողովի անդամ: ՕԵ խմբակցության անդամ: ՕԵԿ փոխնախագահ:

В 1981 г. окончил Ереванский политехнический институт. Инженергидротехник.
В 1976-1981 гг. техник, инженер на Ереванском кабельном заводе, в 1982-1991 гг. инженер-инспектор отдела капитального строительства Масисского райисполкома, заведующий органи-зационно-инструкторским отделом, в 1993-1994 гг. заведующий отделом пособий социальной службы Спандарянского района г. Еревана.
25 мая 2003 г. избран депутатом НС по пропорциональному избирательному списку партии “Оринац Еркир”. Председатель Постоянной комиссии по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы НС, с 25 мая 2006 года член этой же Комиссии. Член фракции “Оринац Еркир”. Заместитель председателя партии “Оринац Еркир”.