1983թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի (ԵԺՏԻ) պլանատնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: 1987թ. ավարտել է ԵԺՏԻ ասպիրանտուրան: 1994, 1997-1998թթ. վերապատրաստվել է Լիոնի առեւտրաարդյունաբերական պալատում եւ «Փարիզ-12» համալսարանում (Ֆրանսիա): Տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր:
1987-1990թթ. ԵԺՏԻ-ում աշխատել է արդյունաբերության էկոնոմիկայի ամբիոնի դասախոս: 1994-1995թթ. եղել է ՀՀ Գերագույն խորհրդի տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ: 1998-1999թթ. եղել է ՀՀ փոստի եւ հեռահաղորդակցության նախարարի խորհրդական: 1999-2000թթ.` ՀՀ սոցիալական ապահովության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար: 2000թ. Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) միկրոէկոնոմիկայի եւ ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի պրոֆեսոր է: 2000-2003թթ. եղել է ՀՀ պետական գույքի կառավարման նախարարի տեղակալ: 2003-2004թթ.` ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ: 2009 թվականից` ՀՊՏՀ միկրոէկոնոմիկայի եւ ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի վարիչ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ԲՀԿ): 11.06.2012 - 19.06.2012թթ.՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 19.06.2012-18.05.2017թթ.՝ նույն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ:

1983-1985гг. – служба в Советской Армии.
В 1983г. окончил планово-экономический факультет Ереванского института народного хозяйства (ЕИНХ). Экономист.
В 1987г. окончил аспирантуру ЕИНХ. В 1994, 1997-1998 гг. проходил переподготовку в Торгово-промышленной палате Лиона и Университете “Париж -12” (Франция). Доктор экономических наук, профессор.
1987-1990гг. – преподаватель кафедры промышленной экономики ЕИНХ.
1994-1995гг. – эксперт Постоянной комиссии Верховного Совета РА по вопросам местного самоуправления.1998-1999гг. – советник министра почты и телекоммуникаций РА.
1999-2000гг. - руководитель Аппарата Министерства социального обеспечения РА.
2000г. - профессор кафедры микроэкономики и организации предпринимательской деятельности Армянского государственного экономического университета (АГЭУ).
2000-2003гг. - заместитель министра по управлению государственным имуществом РА.
2003-2004гг. -заместитель начальника Управления по управлению государственным имуществом при Правительстве РА.
2009г. - заведующий кафедры микроэкономики и организации предпринимательской деятельности АГЭУ.
2012г. - 2017гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, ППА).
11.06.2012 – 19.06.2012гг. - член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам, 19.06.2012-18.05.2017 гг. заместитель председателя той же комиссии. Член фракции “Процветающая Армения”.