1983թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի (ԵԺՏԻ) պլանատնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: 1987թ. ավարտել է ԵԺՏԻ ասպիրանտուրան: 1994, 1997-1998թթ. վերապատրաստվել է Լիոնի առեւտրաարդյունաբերական պալատում եւ «Փարիզ-12» համալսարանում (Ֆրանսիա): Տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր:
1987-1990թթ. ԵԺՏԻ-ում աշխատել է արդյունաբերության էկոնոմիկայի ամբիոնի դասախոս: 1994-1995թթ. եղել է ՀՀ Գերագույն խորհրդի տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ: 1998-1999թթ. եղել է ՀՀ փոստի եւ հեռահաղորդակցության նախարարի խորհրդական: 1999-2000թթ.` ՀՀ սոցիալական ապահովության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար: 2000թ. Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) միկրոէկոնոմիկայի եւ ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի պրոֆեսոր է: 2000-2003թթ. եղել է ՀՀ պետական գույքի կառավարման նախարարի տեղակալ: 2003-2004թթ.` ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ: 2009 թվականից` ՀՊՏՀ միկրոէկոնոմիկայի եւ ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի վարիչ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ԲՀԿ): 11.06.2012 - 19.06.2012թթ.՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 19.06.2012-18.05.2017թթ.՝ նույն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ:

Vice President of the National Assembly
1983 - Graduated from the Faculty of Economics Planning of the Yerevan State National Institute of Economy (ASUE). Economist.
1987 - Postgraduate of ASUE.
1994, 1997 and 1998 - Trained at the Chamber of Commerce and the University of Lyon, “Paris 12” (France). Doctor, Professor of Economics.
1987 - 1990 - Lecturer at Industrial Economics Chair of ASUE.
1994 - 1995 - Expert for the Standing Committee on local self-government affairs of the Supreme Council of the Republic of Armenia.
1998 - 1999 - Advisor to the Minister of Posts and Telecommunications of the Republic of Armenia.
1999 - 2000 - Head of Staff of the Ministry of Social Safety of the Republic of Armenia.
2000 - Professor of the Chair of Microeconomics and Business Organization of the Armenian State University of Economics (ASUE).
2000 - 2003 - Deputy Minister for the State Property Management of the Republic of Armenia.
2003 - 2004 - Deputy Head of the Department for State Property Management AG (adjunct to the Government) of the Republic of Armenia.
2009 - Head of the Chair of Microeconomics and Business Organization ASEU.
2012 - 2017 - Elected Deputy of the National Assembly (proportional electoral system  PAP). June 11, 2012 - June 19, 2012 - Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. Deputy Chair of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly. Member of the “Prosperous Armenia” party.
April 2, 2017 - Elected Deputy of the National Assembly by the national electoral list of “Tsarukyan” alliance of parties.