Արկադի Ստանիսլավի Համբարձումյան
1986-1989 թթ. Երեւանի թիվ 5 հացի գործարանում աշխատել է բանվոր, 1989-1991թթ. եղել է «Կաթ» ԱՄ  ԼԿԵՄ կոմիտեի ազատված քարտուղար: 1996-1997թթ.՝ Երեւանի Շահումյանի շրջանի դատախազության քննիչ: 1997-2003թթ.՝ «Դերժավա» եւ «Սլավգրուպ» ընկերությունների նախագահ:
2003-2007թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: 10.06.2003-25.05.2006թթ.՝ «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ,  25.05.2006-07.06.2007թթ.՝ «Գործարար» պատգամավորական խմբի անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 29 ընտրատարածք): 19.06.2007-11.07.2008թթ.` Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, 11.07.2008-31.05.2012թթ.` գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ:
2012-2017թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր (թիվ 29 ընտրատարածք): ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:

Родился 9 апреля 1971г. в Ереване.
1986-1989гг. - рабочий на Ереванском хлебозаводе N5, 1989-1991гг. - освобожденный секретарь ЛКСМ в ПО ”Молоко”. 1996-1997гг. - следователь прокуратуры Шаумянского района Еревана. 1997-2003гг. - председатель компаний ”Держава'' и ”Слав- групп''.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, ПСЗ). Член Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС. До 22 мая 2006 года член фракции “Страна законности”, затем член депутатской группы “Предприниматель”. Беспартийный.
2007-2012гг. - депутат НС (избирательный округ N29). 19.06.2007-11.07.2008гг. – член Постоянной комиссии по внешним сношениям НС, затем член Постоянной комиссии по вопросам сельского хозяйства и охраны природы НС. Член фракции РПА. Беспартийный.
2012-2017гг. - депутат НС (избирательный округ N29). Член Постоянной комиссии по социальным вопросам НС. Член фракции “Республиканская” (РПА).