Ծնվել է 1977թ. հոկտեմբերի 25-ին Գյումրիում:
1999թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի արեւելագիտության ֆակուլտետի արաբագիտության բաժինը: Արեւելագետ - դիվանագետ: 2002թ.՝ ԳԱԱ արեւելագիտության ինստիտուտի ասպիրանտուրան: 2003-2011թթ. «Քաղաքական հմտությունների զարգացում» թեմայով մասնակցել է մի շարք ուսուցողական ծրագրերի, այդ թվում՝ Միջազգային ռազմավարական հետազոտությունների հիմնադրամ (2005թ., Վրաստան), «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի ուսուցողական կենտրոն (2009թ., Գերմանիա), Քենտի արքայազն Մայքլի հիմնադրամ (2011թ., Մեծ Բրիտանիայի Թագավորություն):
2003-2005թթ. եղել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորի օգնական: 2005-2008թթ. աշխատել է ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի (2008թ. հունվարից՝ ՀՀ ԱՍՀՆ սոցիալական ապահովության պետական ծառայություն) միջազգային համագործակցության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության միջազգային ծրագրերի զարգացման եւ հանրային կապերի (PR) պատասխանատու: 2010-2012թթ.՝ ՀՀ ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ազգային խորհրդի քարտուղարության հանրային կապերի (PR) պատասխանատու (Համաշխարհային բանկ): 2017թ. հիմնադրել է «Արիանա պլյուս» ՍՊԸ-ն:
2010 թվականից «Կանանց ակումբ»-ի համահիմնադիր է:
2008-2017թթ. Միացյալ Ազատական Ազգային Կուսակցության (ՄԻԱԿ) անդամ է, կուսակցության խորհրդի եւ քարտուղարության անդամ:
2012-2017թթ. ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): 11.06.2012 - 03.06.2014թթ.՝ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 03.06.2014-18.05.2017թթ.՝ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հանրապետական» (ՀՀԿ) խմբակցության անդամ:

Родилась 25 октября 1977г. в Гюмри.
В 1999г. окончила отделение арабоведения факультета востоковедения Ереванского государственного университета. Востоковед-дипломат.
В 2002г. - окончила аспирантуру Института востоковедения НАН РА.
2003-2011г. участвовала в ряде учебных программ по теме “Развитие политических навыков” в том числе: Фонд международных стратегических исследований (Грузия, 2005г.),Учебный центр фонда “Конрад Аденауер” (Германия, 2009г.), Фонд принца Майкла Кентского (Королевство Великобритания, 2011г.).
2003-2005гг. - помощник депутата НС РА.
2005-2008гг. - работала в Государственном фонде социального страхования (с января 2008 года - Государственная служба социального обеспечения МТСВ РА) в управлении международного сотрудничества и по связям с общественностью в качестве сотрудника, ответственного за развитие международных программ и PR.
2010-2012гг.- работала в Национальном Совете по обеспечению безопасности дорожного движения РА в качестве сотрудника Секретариата, отвественного за связи с общественностью (PR)(Всемирный банк). В 2017г. основала ООО “Ариана плюс”.
С 2010 года является соучредителем организации "Женский клуб".
С 2008-2017гг. - член Единой Либеральной Национальной партии (МИАК), член Совета и Секретариата партии.
2012-2017гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). 11.06.2012-03.06.2014гг. – член Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции НС, 03.06.2014-18.05.2017гг. – член Постоянной комиссии по внешним связям НС. Член фракции "Республиканская"(РПА).