Ծնվել է 1962թ. փետրվարի 16-ին Երեւանում:
1985թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետի ժուռնալիստիկայի բաժինը: 1986թ. վերապատրաստվել է ԽՍՀՄ կենտրոնական հեռուստատեսությունում (Օստանկինո, Մոսկվա): 2003թ. ավարտել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի «Կանանց ձեռներեցություն» դասընթացը:
1982-2007թթ. աշխատել է հեռուստատեսության ոլորտում: 1991-1993թթ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր կրոնի գործերի պետական կոմիտեում: 2002-2012թթ.՝ «Գլաձոր» կառավարման համալսարանի դասախոս, 2009-2011թթ.՝ ԵՊՀ դասախոս: 2007-2019թթ.՝ ՀՀ մշակույթի նախարարության «Հովհ. Թումանյանի թանգարան» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն: 2018թ.՝ Երեւանի ավագանու անդամ (Իմ քայլը» դաշինք):
2007 թվականից՝ տեղական եւ միջազգային գիտաժողովների մասնակից եւ զեկուցող, 2009 թվականից՝ սփյուռքի համայնքներում կազմակերպվող գրական-մշակութային ձեռնարկների հրավիրյալ բանախոս: 2013 թվականից՝ Թանգարանների միջազգային խորհրդի (ICOM) անդամ: 2018թ. եղել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամ: 2018թ.՝ Ալ. Սպենդիրայանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի հոգաբարձու: 2019թ.՝ Երեւանի թատրոնի եւ կինոյի պետական ինստիտուտի կառավարման խորհրդի անդամ:
Մի շարք հեռուստաֆիլմերի («Քրիստոնյա Հայաստան», «Նրանք սիրո կարիք ունեն», «1700 անգամ մեղա», «Բարեւներ Նիցայից», «Կեցցե Վիկտոր Հյուգոն», «Ապառիկ կյանք», «Անթիբ», «Էմիլ Գազազ», «Ես միշտ ձեզ հետ եմ, ձեր մեջ եմ» եւ այլն) սցենարի եւ բազմաթիվ հոդվածների, աշխատությունների, գրքերի հեղինակ է:

Родилась 16 февраля 1962г. в Ереване.
В 1985г. окончила отделение журналистики филологического факультета Ереванского государственного университета. В 1986г. проходила переподготовку на Центральном телевидении СССР (Останкино, Москва).В 2003 году окончила курс Американского университета Армении “Женское предпринимательство”.
1982-2007гг. – работа на телевидении. 1991-1993гг. – в Государственном комитете по делам религии при Правительстве РА. 2002-2012гг. – преподаватель Университета управления “Гладзор”, 2009-2011гг. – преподаватель ЕГУ. 2007-2019гг. – директор ГНКО “Музей Ов. Туманяна” при Министерстве культуры РА. 2018г. – член муниципального совета Еревана (блок “Мой шаг”).
С 2007 года участник и докладчик местных и международных научных конференций. с 2009 года – приглашенный докладчик литературных и культурных мероприятий, организованных в сообществах диаспоры. С 2013 года член Международного совета музеев (ICOM). В 2018г.член Общественного совета РА. В 2018г. – член Попечительского совета Национального академического театра оперы и балета им. А.Спендиарова. 2019г. - член координационного совета Ереванского государственного института театра и кино.
Автор сценария телефильмов (“Христианская Армения”, “Они нуждаются в любви”, “1700 раз прости, Господи ”, “Приветы из Ниццы”, “Да здравствует Виктор Гюго”, “Жизнь в кредит”, “Антиб”, “Эмиль Газаз”, “Я всегда с вами, среди вас” и др.) и многочисленных статей, трудов, книг.