Իվետա Սասունի Տոնոյան
2003-2010թթ. եղել է «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Էպիկենտրոն» լրատվական ծառայության լրագրող: 2010-2012թթ.՝ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ: 2012-2017թթ.՝ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Էպիկենտրոն» լրատվական ծառայության տնօրեն: «Կենտրոն» հեռուստաընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ է: 2012 թվականից Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակն է: 2015-2017թթ. եղել է «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն: ՀՀ քաղաքացիական ծառայության երկրորդ դասի խորհրդական է:
2017-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ:

Born on November 22, 1981 in Yerevan.
2002 - Graduated from the Faculty of Journalism of the YSU (Yerevan State University). Journalist. 2003 - 2010 - Media Service “Epikentron” of the “Kentron” television company, journalist.
2010 - 2012 - Head of the Public Relations Department of the Ministry of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia.
2012 - 2017 - Media Service “Epikentron” of the “Kentron” television company, Director. Member of the Board of Directors of the “Kentron” television company.
Since 2012 - Press Secretary of Gagik Tsarukyan.
2015 - 2017 - Director of the Gagik Tsarukyan Charitable Fund. Second - class Counselor of the civil service of the Republic of Armenia.