Ծնվել է 1978թ. փետրվարի 15-ին Երեւանում:
1999թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի համաշխարհային տնտեսագիտության ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: 2002թ.՝ ՀՀ կառավարությանն առընթեր կառավարման եւ տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ: 2005թ. ավարտել է Շվեյցարիայի միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտի դիվանագիտական եւ 2007թ.՝ Եվրոպայի խորհրդի քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցները:
2003, 2005 եւ 2010թթ. հետազոտական աշխատանքներ է իրականացրել Քլիվլենդի ֆեդերալ ռեզերվային բանկում (ԱՄՆ), Պոտսդամի համալսարանում (Գերմանիա) եւ Դելավերի համալսարանում (ԱՄՆ):
1998-2007թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր կառավարման եւ տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտի հետազոտական խմբերի ղեկավար:
2003-2004թթ.՝ «Երեւանի Գարեջուր» ՓԲԸ ավագ տնտեսագետ, գործադիր տնօրենի խորհրդական, ԱԺ պատգամավորի օգնական: 2006-2007թթ.՝ «Արմենիան Քափըր Փրոգրամ» ՓԲԸ պլանավորման եւ վերլուծության բաժնի պետ: 2004-2018թթ.՝ ՄԱԿ, ՀԲ, ԱԶԲ, Միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ), «Վորլդ Վիժն» միջազգային կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղերի, «Կոնրադ Ադենաուեր» եւ «Ագրոբիզնեսի հետազոտությունների եւ կրթության միջազգային կենտրոն» հիմնադրամների փորձագետ: 2005-2008թթ. եղել է Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիայի, 2007-2013թթ.՝ ՀՊՏՀ, 2011-2012թթ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի, 2016-2017թթ.՝ Հայաստանի ազգային ագրարարային համալսարանի Ագրոբիզնեսի ուսուցման կենտրոնի դասախոս: 2003-2018թթ.՝ միջազգային մի շարք ծրագրերի փորձագետ, խորհրդատու (Գերմանիա, Վրաստան, Շվեյցարիա)։ 2008-2016թթ.՝ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն»-ի պետական գնումների քաղաքականության փորձագետ: 2014-2015թթ.՝ Քրեակատարողական հիմնարկներում եւ մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդական խմբի հակակոռուպցիոն փորձագետ։ 2015 թվականից Եվրոպայի խորհրդի քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի փորձագետ է, հրավիրյալ դասախոս: 12.06.2018-14.01.2019թթ.՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդական։
2017թ. մայիսից - 2017թ. նոյեմբեր՝ ՓՄՁ համագործակցության ասոցիացիա հկ նախագահ, Հակակոռուպցիոն դաշինքի անդամ, ԵՄ «Կառուցողական երկխոսության հանձնառություն» ծրագրի փորձագետ: 2017թ. «Հանրային քաղաքականության հետազոտությունների ազգային կենտրոն» հկ նախագահն է:
Երկու մենագրության եւ ավելի քան 40 գիտական հրապարակումների հեղինակ է։ Շախմատի ազգային վարպետ, ProChessLeague շախմատի աշխարհի թիմային մրցաշարի հաղթող (2018թ.):

Родился 15 февраля 1978 года в Ереване.
В 1999г. окончил факультет международной экономики Армянского государственного экономического университета. Экономист. В 2002г. окончил аспирантуру Института управления и экономических реформ при Правительстве РА. Кандидат экономических наук, доцент.
В 2005г. окончил Школу дипломатии Швейцарского Института международных исследований и в 2007г. - Ереванскую школу политических курсов Совета Европы.
2003, 2005 и 2010 гг. – исследовательская работа в Федеральном резервном банкеКливленда (США), в Потсдамском университете (Германия) и Делаверском университете (СШA).
1998-2007гг. – руководитель исследовательских групп Института управления и экономических реформ при Правительстве РА.
2003-2004гг. – старший экономист, советник исполнительного директора в ЗАО “Ереван-Пиво”, помощник депутата НС.
2006-2007гг. – заведующий отделом планирования и анализа ЗАО “Армениан Копр Програм”. 2004-2018гг. - эксперт ООН, ВБ, АБР, Общества по международному сотрудничеству (GIZ), армянского филиала международной организаций “Ворлд Вижн”, фондов “Конрад Аденауэр” и “ Международный центр исследований и образования Агробизнеса”.
2005-2008гг. – преподаватель Европейской региональной образовательной академии, 2007-2013гг. – АГЭУ, 2011-2012гг. – Американского университета Армении, 2016-2017гг. – учебного центра Агробизнеса Национального аграрного университета Армении. 2003-2018гг. – эксперт, консультант ряда международных программ (Германия, Грузия, Швейцария). 2008-2016гг. – эксперт политики государственных закупок “Антикоррупционного центра Transparency International”.
2014-2015гг. – антикоррупционный эксперт группы общественных наблюдателей, осуществляющих общественный контроль в уголовно-исполнительных учреждениях и органах. С 2015 года – эксперт, приглашенный преподаватель Ереванской школы политических курсов Совета Европы.
12.06.2018-14.01.2019гг. – советник Премьер-министра РА.
Май-ноябрь 2017г. – председатель ОО “Ассоциация сотрудничества МСП”, член Антикоррупционного блока, эксперт программы ЕС “Приверженность конструктивному диалогу”. 2017гг. – Председатель ОО “Национальный центр исследований публичной политики”.
Является автором двух монографий и более 40 научных публикаций. Национальный гроссмейстер, победитель командного первенства мира по шахматам ProChessLeague (2018г.).