Ծնվել է 1988թ. հուլիսի 19-ին Երեւանում։
2009թ. ավարտել է Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի քաղաքագիտության բաժինը։ Քաղաքագետ: 2012թ՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Իրավագիտության մագիստրոս։
Մասնակցել է Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի (2009թ., Երեւան), Հերթի կառավարման ակադեմիայի ( 2016թ., Բեռլին), Դանդի համալսարանի (2017թ., Շոտլանդիա) եւ ԱՄՆ անտառային ծառայության (2017թ., Արիզոնա) վերապատրաստման դասընթացներին:
2010-2013թթ. եղել է «Վորլդ Վիժն Հայաստան» զարգացման եւ բարեգործական միջազգային կազմակերպության «Շահագրգիռ կողմերը հանուն երեխաների պաշտապնության համակարգի հզորացման» ծրագրի օգնական։ 2013-2014թթ.՝ «Վորլդ Վիժն» կազմակերպության Մերձավոր Արեւելքի եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային գրասենյակի տնտեսական զարգացման կրթական կենտրոնի հետազոտությունների գծով օգնական, այնուհետեւ՝ համակարգող։ 2014-2015թթ.՝ ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի՝ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի իրավական փորձագետ։ 2015-2017թթ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի «Պատասխանատու հանքարդյունաբերության կենտրոն»-ի «Հանքարդյունաբերության ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումների նախաձեռնություն» ծրագրի օրենսդրական վերլուծաբան, ծրագրի համակարգող, այնուհետեւ ծրագրի փոխղեկավար։ 2016-2017թթ.՝ Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի խորհրդատու: 2017թ. եղել է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի իրավական խորհրդատու, Վրաստանի բնապահպանության նախարարության՝ ԱՄՆ անտառային ծառայության խորհրդատու։ 2017 թվականից Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի դասախոս է։ 2018թ. հուլիս-2019թ. հունվար՝ ՀՀ բնապահպանության նախարարի խորհրդական, ԵՄ եւ ՀՀ միջեւ ստորագրված Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում բնական ռեսուրսների կառավարման, շրջակա միջավայրի եւ կլիմայի փոփոխության ոլորտում օրենսդրական մոտարկման գործընթացի համակարգող:

Born on July 19, 1988 in Yerevan.
2009 - Graduated from the Department of Political Science of the Yerevan V. Brusov State University of Languages and Social Sciences (YSLU). Bachelor’s Degree in Political Science.
2012 - Graduated from the American University of Armenia, LLM Program, Master of Laws.
Participated in trainings, organized by the School of Young Leaders (2009, Yerevan), Hertie School of Governance (2016, Berlin), the University of Dundee (2017, Scotland), and the United States Forest Service (2017, Arizona).
2010 - 2013 - Project assistant at USAID “Stakeholders Acting Together for Strengthened Child Protection” project implemented by the “World Vision Armenia” International Charitable and Development Organization.
2013 - 2014 - Research Assistant, Coordinator at the Economic Development Learning Hub, World Vision Middle East and Eastern Europe Regional Office.
2014 - 2015 - Legal Expert at USAID “Support to the National Assembly of the Republic of Armenia” project within the Standing Committee on Social Affairs of the National Assembly.
2015 - 2017 - Legislative Analyst, Coordinator and Deputy Manager of the “Mining Legislation Reforms Initiative” project at the Center for Responsible Mining of the American University of Armenia.
2016 - 2017 - Consultant to RA Government, World Bank Armenia.
2017 - Legal Expert, UNDP Armenia.
2017 - Consultant to the Ministry of Environment of Georgia, United States Forest Service.
2017 to present - Lecturer, American University of Armenia, LLM Program.
July, 2018 - January, 2019 - Advisor to the Minister of Nature Protection of the Republic of Armenia, responsible for coordination of legislative approximation of EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement on Environment, Natural resources and Climate.