Ծնվել է 1988թ. հուլիսի 19-ին Երեւանում։
2009թ. ավարտել է Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի քաղաքագիտության բաժինը։ Քաղաքագետ: 2012թ՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Իրավագիտության մագիստրոս։
Մասնակցել է Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի (2009թ., Երեւան), Հերթի կառավարման ակադեմիայի ( 2016թ., Բեռլին), Դանդի համալսարանի (2017թ., Շոտլանդիա) եւ ԱՄՆ անտառային ծառայության (2017թ., Արիզոնա) վերապատրաստման դասընթացներին:
2010-2013թթ. եղել է «Վորլդ Վիժն Հայաստան» զարգացման եւ բարեգործական միջազգային կազմակերպության «Շահագրգիռ կողմերը հանուն երեխաների պաշտապնության համակարգի հզորացման» ծրագրի օգնական։ 2013-2014թթ.՝ «Վորլդ Վիժն» կազմակերպության Մերձավոր Արեւելքի եւ Արեւելյան Եվրոպայի տարածաշրջանային գրասենյակի տնտեսական զարգացման կրթական կենտրոնի հետազոտությունների գծով օգնական, այնուհետեւ՝ համակարգող։ 2014-2015թթ.՝ ԱՄՆ ՄԶԳ ՀՀ Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի՝ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի իրավական փորձագետ։ 2015-2017թթ.՝ Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի «Պատասխանատու հանքարդյունաբերության կենտրոն»-ի «Հանքարդյունաբերության ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումների նախաձեռնություն» ծրագրի օրենսդրական վերլուծաբան, ծրագրի համակարգող, այնուհետեւ ծրագրի փոխղեկավար։ 2016-2017թթ.՝ Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի խորհրդատու: 2017թ. եղել է ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի իրավական խորհրդատու, Վրաստանի բնապահպանության նախարարության՝ ԱՄՆ անտառային ծառայության խորհրդատու։ 2017 թվականից Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի դասախոս է։ 2018թ. հուլիս-2019թ. հունվար՝ ՀՀ բնապահպանության նախարարի խորհրդական, ԵՄ եւ ՀՀ միջեւ ստորագրված Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում բնական ռեսուրսների կառավարման, շրջակա միջավայրի եւ կլիմայի փոփոխության ոլորտում օրենսդրական մոտարկման գործընթացի համակարգող:

Родилась 19 июля 1988г. в Ереване.
В 2009г. окончила отделение политологии Ереванского государственного университета языков и социальных наук им. В. Брюсова. Политолог. В 2012г. окончила магистратуру факультета правоведения Американского университета Армении. Магистр правоведения.
Участвовала в курсах переподготовки в Школе молодых лидеров (2009 г., Ереван), Академии управления Герта (2016 г., Берлин), Университете Данди (2017 г., Шотландия) и Лесной службе США (2017 г., Аризона).
2010-2013гг. - ассистент программы “Заинтересованные стороны во имя усиления системы защиты детей" международной благотворительной организации развития “World Vision Armenia”. 2013-2014 гг. –ассистент, затем координатор по исследованиям в образовательном Центре экономического развития регионального офиса организации World Vision на Ближнем Востоке и в Восточной Европе. 2014-2015 гг.- юрист-эксперт Постоянной комиссии НС по социальным вопросам в рамках Программы АМР США по содействию Национальному Собранию РА. 2015–2017гг. - аналитик по законодательству, координатор программы, а затем заместитель руководителя программы «Инициативы по законодательным реформам в сфере горнодобывающей промышленности» “Центра ответственной горнодобывающей промышленности” Американского университета Армении. 2016-2017гг. - консультант Армянского бюро Всемирного Банка. 2017г. - юрисконсульт Программы развития ООН, консультант Лесной службы США в Министерстве охраны природы Грузии . С 2017 года - преподаватель Американского университета Армении. Июль 2018г. - январь 2019г. – советник министра охраны природы РА, координатор процесса законодательного сближения в области управления природными ресурсами, окружающей среды и изменения климата в рамках подписанного между ЕС и РА Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве.
9 декабря 2018 г. избрана депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий “Мой шаг”.