Ծնվել է 1984թ. նոյեմբերի 15-ին Երեւանում:
2006թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերություններ ֆակուլտետի քաղաքագիտության բաժինը: Քաղաքական գիտությունների թեկնածու (2009թ.):
Վերապատրաստվել է Բերկլիի (UC Berkeley), Միչիգանի (University of Michigan, Ann Arbor), Կենտրոնական եվրոպական (Central European University) համալսարաններում, Միջազգային հարաբերությունների նորվեգական ինստիտուտում (NUPI): Մեկ տասնյակ գիտական հրապարակումների հեղինակ է:
2005-2006թթ. եղել է Ղ-Տելեկոմ (ՎիվաՍել) ընկերության զանգերի կենտրոնի հաճախորդների սպասարկման բաժնի համակարգող: 2006-2007թթ.՝ «Երիտասարդական նվաճումներ» հկ «Երիտասարդական խորհրդարան» ծրագրի ղեկավար: 2007-2012թթ.՝ «Այ.Էֆ.Ի.Էս» (IFES-International Foundation of Electoral Systems) կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի՝ ընտրողների ցուցակների բարելավման, ընտրողների կրթության եւ երիտասարդների ներգրավման հետ կապված նախաձեռնությունների համակարգող: 2009-2016թթ.՝ դասավանդել ԵՊՀ-ում, 2011-2012թթ. եւ 2014-2015թթ.՝ «Այբ» ավագ դպրոցում: 2012 -2015թթ.՝ ԱՄՆ ՄԶԳ «Աջակցություն ՀՀ Ազգային ժողովին» ծրագրի մոնիտորինգի եւ գնահատման մասնագետ, ապա խորհրդարանի վերահսկողական կարողությունների բարելավման բաղադրիչի ղեկավար: 2015-2017թթ.՝ «Սմիթսոնյան Ինսթիթյուշն»-ի (Smithsonian Institution) «Իմ Հայաստան» ծրագրի հետազոտական բաղադրիչի ղեկավար, մոնիտորինգի եւ գնահատման մասնագետ: 2016 -2018թթ.՝ «Գալուստ Կուլպէնկեան հիմնարկության» ներկայացուցիչը Հայաստանում: 2017-2018թթ.՝ «Երիտասարդ փորձագետների ծրագիր Հայաստան»-ի (YES Armenia) ղեկավար:
2011թ.՝ «Հայկական բարձրագույն կրթության նախաձեռնության» համահիմնադիր: 2014 թվականից Քաղաքագետների միջազգային ասոցիացիայի (International Political Science Association) անդամ է: 2019 թվականից՝ ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամ:

Родился 15 ноября 1984 года в Ереване.
В 2006г. окончил отделение политологии факультета международных отношений Ереванского государственного университета. Кандидат политических наук (2009г.)
Прошел переподготовку в университетах Беркли (UC Berkeley), Мичигана (University of Michigan, Ann Arbor), в Центральном Европейском университете (Central European University), Норвежском институте международных отношений (NUPI).
Является автором одного десятка научных публикаций.
2005-2006 гг. - координатор отдела по обслуживанию клиентов в центре обработки звонков компании K-Телекоме (VivaCell). 2006-2007 гг. - руководитель программы "Молодежный парламент" ОО "Молодежные достижения".
2007-2012 гг.- координатор инициатив армянского отделения организации IFES (Международный фонд избирательных систем), связанных с совершенствованием списков избирателей, просвещением избирателей и вовлечением молодежи.
2009-2016гг. - преподаватель Ереванского государственного университета, 2011-2012гг. и 2014-2015гг. - преподаватель старшей школы “Айб”.
2012 - 2015гг. - специалист по мониторингу и оценке программы АМР США “Содействие Национальному Собранию РА”, затем руководитель компоненты по усилению возможностей парламентского контроля.
2015–2017гг. - руководитель исследовательской компоненты, специалист по мониторингу и оценке программы «Моя Армения» Смитсоновского института (Smithsonian Institution). 2016 – 2018гг. - представитель “Организации Галуста Гюльбенкяна” в Армении. 2017-2018гг. - руководитель Программы молодых экспертов Армении (“YES Армения”).
2011г. - соучредитель Инициативы армянского высшего образования. С 2014 года является членом Международной ассоциации политологов (International Political Science Association). С 2019 года - член Попечительского совета ЕГУ.