Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 10-ին Երեւանում:
2011թ. ավարտել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի լրագրության բաժինը: 2013թ.` ԳԱԱ Միջազգային գիտակրթական կենտրոնի միջազգային հարաբերությունների բաժինը: Ներկայում սովորում է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի իրավագիտության բաժնի մագիստրատուրայում:
2010-2012թթ. եղել է Հ. Շարամբեյանի անվան ժողովրդական ստեղծագործության կենտրոնի գիտաշխատող: 2012-2013թթ.` «Արմնյուզ» լրատվական հեռուստաընկերության լրագրող: 2012-2013թթ.` «Diplomat.am» վերլուծական կայքի հոդվածագիր («Տեղեկատվական պատերազմներ եւ քարոզչություն» խորագրով հոդվածաշար): 2013-2014թթ.` «Հայնյուզ» մամուլի ակումբի համակարգող:
2015թ.` «Լուսավոր Հայաստան» նախաձեռնության, այնուհետեւ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր անդամ, կուսակցության մամուլի խոսնակ:
2017-2018թթ.` Երեւանի ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի տեղակալ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2018-2019թթ.` Երեւանի ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, «Լույս» խմբակցության անդամ:

Born on February 10, 1990 in Yerevan.
2011 - Graduated from the Department of Journalism of the Faculty of Culture of the Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University.
2013 - Graduated from the International Relations Department of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences (NAS) of Armenia. Currently, studying in the Master’s Degree program of the Law Department of the State Academy of Management of the Republic of Armenia.
2010 - 2012 - Scientific Associate at the H. Sharambeyan Center for Folk Art.
2012 - 2013 - Jornalist of “ArmNews” media TV company.
2012 - 2013 - Author of the articles of the analytical website “Diplomat.am” (a series of articles, called “Information Wars and Campaign”).
2013 - 2014 - Coordinator of the “ArmNews” press club.
2015 - Founding member of the “Bright Armenia” initiative, then the “Bright Armenia” party, press secretary of the party.
2017- 2018 - Deputy Chairman of the Standing Committee of the Municipal Council of Yerevan on issues of urban planning and land use. Member of the “Way Out” faction.
2018 - 2019 - Member of the Standing Committee of the Municipal Council of Yerevan on issues of urban planning and land use. Member of the “Luys” faction.