Ծնվել է 1990թ. փետրվարի 10-ին Երեւանում:
2011թ. ավարտել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի լրագրության բաժինը: 2013թ.` ԳԱԱ Միջազգային գիտակրթական կենտրոնի միջազգային հարաբերությունների բաժինը: Ներկայում սովորում է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի իրավագիտության բաժնի մագիստրատուրայում:
2010-2012թթ. եղել է Հ. Շարամբեյանի անվան ժողովրդական ստեղծագործության կենտրոնի գիտաշխատող: 2012-2013թթ.` «Արմնյուզ» լրատվական հեռուստաընկերության լրագրող: 2012-2013թթ.` «Diplomat.am» վերլուծական կայքի հոդվածագիր («Տեղեկատվական պատերազմներ եւ քարոզչություն» խորագրով հոդվածաշար): 2013-2014թթ.` «Հայնյուզ» մամուլի ակումբի համակարգող:
2015թ.` «Լուսավոր Հայաստան» նախաձեռնության, այնուհետեւ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր անդամ, կուսակցության մամուլի խոսնակ:
2017-2018թթ.` Երեւանի ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի տեղակալ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2018-2019թթ.` Երեւանի ավագանու քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, «Լույս» խմբակցության անդամ:

Родилась 10 февраля 1990 года в Ереване.
В 2011г. окончила отделение журналистики факультета культуры Армянского государственного педагогического университета им. Хачатура Абовяна. В 2013 году - отделение международных отношений Международного научно-образовательного центра НАН РА. В настоящее время проходит обучение в магистратуре отдела правоведения Государственной академии управления РА.
2010-2012гг. – научный сотрудник Центра народного творчества им. О. Шарамбеяна.
2012-2013гг. – корреспондент информационной телекомпании “Армньюз”.
2012-2013гг. – автор статей аналитического сайта “Diplomat.am” (цикл передач под названием“Информационные войны и агитация”).
2013-2014гг. – координатор пресс-клуба “Армньюз”.
2015г. – учредитель-член инициативы “Просвещенная Армения”, затем партии “Просвещенная Армения”, пресс-секретарь партии.
2017-2018гг. – заместитель председателя постоянной комиссии муниципального совета Еревана по вопросам градостроительства и землепользования. Член фракции “Елк”.
2018-2019гг. – член постоянной комиссии муниципального совета Еревана по вопросам градостроительства и землепользования, член фракции “Луйс”.