Ծնվել է 1989թ. սեպտեմբերի 30-ին Երեւանում:
2010թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը: 2012թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստատուրան: Պատմաբան: 2016թ.՝ ԳԱԱ Արեւելագիտության ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու:
2011-2012թթ. աշխատել է «News.am» լրատվական գործակալության վերլուծաբան, ադրբեջաներենի թարգմանիչ : 2012-2014թթ.՝ «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ: 2014-2016թթ. կամավորության հիմունքներով եղել է «Հայաստանի եվրոպական երիտասարդական պառլամենտ» հկ փոխնախագահ: 2016-2018թթ.՝ «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» միջազգային հասարակական կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի ծրագրերի ղեկավար: 2017 թվականից դասավանդում է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում:
Համահեղինակ է մեկ մենագրության, հեղինակ՝ երկու մենագրության, 40-ից ավելի գիտական եւ վերլուծական հոդվածների:

Родилась 30 сентября 1989г. в Ереване.
2010г. – окончила исторический факультет ЕГУ. В 2012г. – магистратуру того же факультета. Историк. В 2016г. – аспирантуру Института востоковедения НАН РА. Кандидат исторических наук
2011-2012гг. – аналитик информационного агентства “News.am", переводчик с азербайджанского.
2012-2014гг. – эксперт по вопросам Азербайджана ГНКО “Центр общественных связей и информации”.
2014-2016гг. – заместитель председателя ОО “Европейский молодежный парламент Армении” на добровольных началах.
2016-2018гг. – руководитель программы армянского офиса Международной общественной организации “Европейские друзья Армении”.
С 2017 года – преподаватель исторического факультета ЕГУ.
Является соавтором одной монографии, автором двух монографий, более 40 научных и аналитических статей.