Ծնվել է 1989թ. սեպտեմբերի 30-ին Երեւանում:
2010թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը: 2012թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստատուրան: Պատմաբան: 2016թ.՝ ԳԱԱ Արեւելագիտության ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու:
2011-2012թթ. աշխատել է «News.am» լրատվական գործակալության վերլուծաբան, ադրբեջաներենի թարգմանիչ : 2012-2014թթ.՝ «Հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Ադրբեջանի հարցերով փորձագետ: 2014-2016թթ. կամավորության հիմունքներով եղել է «Հայաստանի եվրոպական երիտասարդական պառլամենտ» հկ փոխնախագահ: 2016-2018թթ.՝ «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» միջազգային հասարակական կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի ծրագրերի ղեկավար: 2017 թվականից դասավանդում է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում:
Համահեղինակ է մեկ մենագրության, հեղինակ՝ երկու մենագրության, 40-ից ավելի գիտական եւ վերլուծական հոդվածների:

Born on September 30, 1989 in Yerevan.
2016 - Postgraduate of the Institute of Eastern Studies of the National Academy of Sciences (NAS) of the Republic of Armenia. Candidate of Historical Sciences.
2011 - 2012 - Analyst of “News.am” news agency, translator from Azerbaijan.
2012 - 2014 - An expert for the State Non-Profit Organization (SNPO) on Azerbaijan issues “Public Relations and Information Center.”
2014 - 2016 - Deputy Chairman of the NGO “European Youth Parliament of Armenia” (on a voluntary basis).
2016 - 2018 - Program Manager of the Armenian Office of the International Public Organization “European Friends of Armenia.”
Since - 2017 - Lecturer at the Faculty of History of YSU.
Co-author of one monograph, the author of two monographs, more than 40 scientific and analytical articles.