Ծնվել է 1980թ. սեպտեմբերի 8-ին Երեւանում։
2001թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը: Տնտեսագետ։ 2003թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Կառավարման մագիստրոս։
2002-2003թթ. աշխատել է ՀՀ կենտրոնական բանկի դրամավարկային քաղաքականության եւ բանկային վերահսկողության վարչություններում։
2006-2007թթ. եղել է «Յունիբանկ» ՓԲԸ քարտային վարկավորման վարչության վարկային մասնագետ, 2007-2008թթ.՝ նույն բանկի Թամանյան մասնաճյուղի կառավարչի տեղակալ (վարկավորման բաժնի ղեկավար), 2008-2012թթ.՝ սպառողական եւ քարտային վարկերի դեպարտամենտի տնօրեն, 2012-2014թթ.՝ նույն բանկի մասնաճյուղերի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն։ 2014-2015թթ.՝ «ԲԻ ԲԻ Գրուպ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն։ 2015-2017թթ.՝ «Ֆոր Սեյլս» ՍՊԸ հիմնադիր տնօրեն։ 2015-2016թթ.՝ «Էյչ Էմ Թայլս» ՓԲԸ վաճառքի տնօրեն։ 2016-14.01.2019թթ.՝ «Էյչ Էմ Թայլս» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն։

Родилась 8 сентября 1980 года в Ереване.
2002-2003гг. – работала в управлениях денежно-кредитной политики и банковского аудита Центрального банка РА.
2006-2007гг. – специалист по кредитованию управления карточного кредитования ЗАО “Юнибанк”, 2007-2008гг. - заместитель управляющего (руководитель отдела кредитования) Таманяновского филиала того же банка, 2008-2012гг. директор департамента потребительского и карточного кредитования, 2012-2014гг. директор департаментов развития филиалов того же банка. 2014-2015гг. - генеральный директор ЗАО “Би-Би-Груп”. 2015-2017гг. – директор-учредитель ООО “Фор Сейлс”. 2015-2016гг. – директор по продажам ЗАО “Эйч эм Тайлс”. 2016-14.01.2019гг. генеральный директор ЗАО “Эйч эм Тайлс”.