Ծնվել է 1981թ. հունվարի 13-ին Վանաձորում (նախկինում՝ Կիրովական):
2002թ. ավարտել է Մոսկվայի կոմերցիայի եւ իրավունքի ինստիտուտի իրավագիտության բաժինը, 2006թ.՝ Վարշավայի մարդու իրավունքների բարձրագույն դասընթացը, 2007թ.՝ ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան, 2010թ.՝ Մինեսոտայի համալսարանի իրավաբանական դպրոցը: Մարդու իրավունքների եւ միջազգային իրավունքի մագիստրոս:
2002-2004թթ. եղել է «Մեդիա Գրուպ» լրատվական հասարակական կազմակերպության իրավաբանական բաժնի ղեկավար: 2007-2008թթ.՝ Վանաձորի Հովհ. Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի փիլիսոփայության եւ քաղաքագիտության ամբիոնի դասախոս: 2007-2012թթ.՝ «Պոպուլեքս» ՍՊԸ փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, փաստաբան: 2009թ.՝ Լոռու մարզի «Շահերի պաշտպանության եւ աջակցության կենտրոն»-ի (ՇՊԱԿ) ավագ իրավաբան: 2008թ. ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ է, փաստաբան:
2002 թվականից «Մարդու իրավունքների երիտասարդական շարժման միջազգային ցանցի» անդամ է, 2003թ.՝ համակարգող խորհրդի անդամ: 2005թ. անդամակցել է ՀՀ ոստիկանության ձերբակալված անձանց պահելու վայրերում վերահսկողություն իրականացնող հասարակական դիտորդական խմբին, 2006թ. ընտրվել է խմբի նախագահ: 2005 - 2012թթ. անդամակցել է ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական հիմնարկներում եւ մարմիններում հասարակական վերահսկողություն իրականացնող դիտորդական խմբին: 2006 թվականից «Մարդու իրավունքների կրթության երիտասարդական ցանց» միջազգային կազմակերպության հիմնադիր անդամ է: 2010թ. «Ռազմավարական դատավարությունների կենտրոն» իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության հիմնադիրներից է: 2010-2012թթ.՝ Human Rights Watch միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության ազգային փորձագետ:
2017-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Ելք» կուսակցությունների դաշինք): ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Родился 13 января 1981г. в Кировакане (ныне Ванадзор).
В 2006г. окончил Варшавские высшие курсы по правам человека (Польша), в 2007г. – Академию государственного управления РА, в 2010г. - юридическую школу Миннесотского университета (США). Магистр в области прав человека и международного права. Участвовал в ряде специализированных курсов (Армения, Польша, Венгрия, США, Швейцария, Дания, Франция, Германия, Россия, Великобритания).
2002-2004гг. – руководитель юридического отдела информационной общественной организации “Медиа Групп”.
2007-2008гг. – преподаватель кафедры философии и политологии Ванадзорского государственного педагогического института им. Ов. Туманяна.
2007-2012гг. – партнер, адвокат в адвокатской конторе ООО “Популекс”. 2009г. – старший юрист “Центра защиты интересов и содействия” Лорийской области
С 2008г. – член Палаты адвокатов РА, адвокат.
С 2002г. член, с 2003г. – член Координационного Совета “Международной сети Молодежного движения в области прав человека”.
В 2005г.- член общественной наблюдательской группы, осуществляющей контроль в местах содержания лиц, арестованных Полицией РА, в 2006 г. избран председателем группы. 2005-2012гг. – член наблюдательской группы, осуществляющей общественный контроль в уголовно-исполнительных учреждениях и органах Министерства юстиции РА. 2006г. – член-учредитель международной организации “Молодежная сеть по образованию в области прав человека”.
2010г. – один из основателей правозащитной общественной организации “Центр стратегического судопроизводства”.
2010-2012гг. – национальный эксперт международной правозащитной организации “Human Rights Watch
2015г. – учредил партию “Просвещенная Армения”.
2012-2017гг. - депутат НС (избирательный округ N30). Член Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, 06.12.2012-14.02.2014гг. – Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам, 06.12.2012 – 18.05.2017гг. - Постоянной комиссии НС по внешним связям, 14.02.2014 – 18.05.2017гг. - Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам. Во фракциях не состоял.
2017-2019гг. - депутат НС (блок партий “Елк”). Член Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека. Член фракции “Елк".
9 декабря 2018 г. избран депутатом НС по избирательному округу N 3 территориального избирательного списка партии “Просвещенная Армения”.