Ծնվել է 1987թ. հունվարի 22-ին Վանաձորում։
2007թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը, 2009թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան (եվրոպական իրավունք), 2012թթ.՝ նույն ֆակուլտետի ասպիրանտուրան։ 2009թ.՝ ԱՄՆ Թաֆտս համալսարանի Ֆլետչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցը (միջազգային իրավակարգ)։ Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ։
2010 թվականից ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի, Եվրոպական հետազոտությունների կենտրոնի, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի դասախոս է: 2008 թվականից իրավաբանական եւ փորձագիտական աշխատանք է իրականացնում միջազգային եւ մասնավոր կազմակերպություններում՝ Եվրոպական Միության եւ Եվրոպայի Խորհրդի մի շարք ծրարգերում, ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակում, ՄԱԿ-ի մասնագիտացված հիմնարկներում (UNFPA, UNDP), ՄԱԿ-ի հայկական ասոցիացիայում: 2010 թվականից զբաղվում է փաստաբանական գործունեութամբ: 2011-2019թթ.՝ «Ի ԷԼ ԷԼ գործընկերություն» իրավաբանական գրասենյակի հիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն։
2008 թվականից ՀՀ իրավաբանների միության (ասոցիացիայի) անդամ է, 2012-2019թթ.՝ գործադիր տնօրեն։ 2010թ.՝ «Լոռվա երիտասարդների միասնություն» հկ համահիմնադիր, համանախագահ: 2010թ.՝ Միջազգային եւ համեմատական իրավունքի կենտրոնի համահիմնադիր, 2013-2016թթ. տնօրեն։ 2010 թվականից ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ է, 2017 թվականից՝ ՓՊ խորհրդի անդամ։ 2014 թվականից Եվրոպական արբիտրաժային պալատի անդամ, արբիտր (Բելգիա, Բրյուսել)։ 2016թ.՝ Հայաստանի հաշտարարների միության համահիմնադիր, ՀՀՄ խորհրդի անդամ։ 2016 թվականից՝ ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին կից զինվորական հարցերով հանձնաժողովի անդամ։ 2017թ՝. ՀՀ արբիտրների ասոցիացիայի համահիմնադիր, խորհրդի անդամ։ 2017-2019թթ.՝ ՄԱԿ-ի միջազգային առեւտրային իրավունքի հանձնաժողովի (UNCITRAL) ՀՀ ազգային թղթակից:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Երկու մենագրության, հինգ ուսումնական ձեռնարկի եւ երեք տասնյակ գիտական հոդվածների հեղինակ է, «Պետություն եւ իրավունք», «Միջազգային եւ համեմատական իրավունքի հայկական տարեգիրք» (Armenian Yearbook of international and Comparatiwe Law), «Հարավային Կովկասի իրավունք» (South Caucasus LAW) միջազգային գիտական հանդեսների խմբագրական խորհրդի անդամ։

Родился 22 января 1987 года в Ванадзоре.
В 2007 году окончил юридический факультет Ереванского государственного университета, в 2009 г. – магистратуру того же факультета (европейское право), в 2012г. – аспирантуру того же факультета. В 2009 г. – Школу права и дипломатии Флетчера Тафтского университета США (международный правопорядок). Кандидат юридических наук, доцент.
С 2010 года - преподаватель юридического факультета ЕГУ, Центра европейских исследований, Французского университета Армении. С 2008 года осуществляет юридическую и экспертную работу в международных и частных организациях: в ряде программ Европейского Союза и Совета Европы, в Ереванском Офисе ОБСЕ, специализированных учреждениях ООН (UNFPA, UNDP), Армянской ассоциации ООН. С 2010 года занимается адвокатской деятельностью.
2011-2019гг. - учредитель и генеральный директор юридической конторы “Компания И ЭЛ ЭЛ” .
С 2008 года - член, в 2012-2019гг. - исполнительный директор Союза (ассоциации) юристов РА.
2010 г. - соучредитель и сопредседатель общественной организации “Единство молодежи Лори”.
2010 г. – соучредитель, в 2013–2016 гг. - директор Центра международного и сравнительного права. С 2010 года – член Палаты адвокатов РА, с 2017г. – член Совета ПА. С 2014 года - член, арбитр Европейской арбитражной палаты (Бельгия, Брюссель). 2016г. - соучредитель Союза медиаторов Армении, член Совета СМА. С 2016 года - член комиссии по военным вопросам при Защитнике прав человека РА.
2017г. - соучредитель, член Совета Ассоциации арбитров РА.
2017-2019гг. – национальный корреспондент РА Комиссии ООН по праву международной торговли (UNCITRAL).
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по избирательному округу N9 территориального избирательного списка партии “Просвещенная Армения”.
Автор трех монографий, пяти учебных пособий и трех десятков научных статей, член редакционного совета международных научных изданий “Государство и право”, “Армянский ежегодник международного и сравнительного права” (Armenian Yearbook of international and Comparatiwe Law), “Право Южного Кавказа” (South Caucasus LAW).