Ծնվել է 1980թ. հունիսի 19-ին Երեւանում։
2000թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետը։ 2001թ.՝ Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի (Բուդապեշտ) մագիստրատուրան։ 2002թ.՝ ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրան, 2005թ.` ասպիրանտուրան։ Պատմական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ։
2002 թվականից Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի (ԵՊԼՀ) դասախոս է: 2002-2004թթ.՝ Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի դասախոս։ 2007-2010թթ.՝ ԵՊԼՀ քաղաքացիական հասարակության եւ ժողովրդավարության հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն։ 2015-2017թթ.՝ ՀՀ ԳԱԱ փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի եւ իրավունքի ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող։
Հայաստանյան եւ միջազգային գիտական ամսագրերում եւ մամուլում տպագրված բազմաթիվ վերլուծական հոդվածների հեղինակ է:

Родился 19 июня 1980 года в Ереване.
В 2001г. – окончил магистратуру Центрального европейского университета (Будапешт). В 2002г. – магистратуру, в 2005г. – аспирантуру исторического факультета ЕГУ. Кандидат исторических наук, доцент.
В 2002 году – преподаватель Ереванского государственного университета языков и социальных наук имени В. Брюсова (ЕГУЯ). 2002-2004гг. – преподаватель Армяно-Российского (славянского) университета. 2007-2010гг. – директор центра исследований гражданского общества и демократии ЕГУЯ. 2015-2017гг. – старший научный сотрудник Института философии, социологии и права НАН РА.
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по общегосудаственному избирательному списку блока партий “Мой шаг”.
Является автором многочисленных аналитических статей, опубликованных в армянских и международных научных журналах и прессе.