Վահագն Միսակի Հովակիմյան
1991-1993թթ. սովորել է ԵՊՀ ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետում: 1996-2000թթ.՝ ԵՊՀ փիլիոսոփայության, սոցիոլոգիայի, հոգեբանության եւ քաղաքագիտության ֆակուլտետում:
1998-1999թթ. եղել է «Օրագիր» օրաթերթի լրագրող: 1999-2012թթ.՝ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող: 2012-2013թթ.՝ «Դարեսկիզբ» ՍՊԸ տնօրեն:
2012-2013թթ.՝ «Մեր տպարանը» ՍՊԸ փոխտնօրեն: 2012-2015թթ.՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի օգնական: 2013-2014թթ.` «Panorama.am» կայքի քաղաքական մեկնաբան: 2014-2016թթ.` «Ժողովուրդ» օրաթերթի փոխխմբագիր: 2017-2019թթ.՝ ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության փորձագետ:
2016 թվականից Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության անդամ է: 2018թ. սեպտեմբերի 23-ին ընտրվել է Երեւանի ավագանու անդամ, 2018թ. հոկտեմբերի 17-ին հրաժարվել է մանդատից:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 2 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Ваагн Мисакович Овакимян
1991-1993гг. – учеба на факультете радиофизики ЕГУ. 1996-2000гг. – на факультете философии, социологии, психологии и политологии ЕГУ
1998-1999гг. – корреспондент газеты “Орагир”. 1999-2012гг. – корреспондент газеты “Айкакан жаманак”. 2012-2013гг. – директор ООО “Дарескизб
2012-2013гг. – заместитель директора ООО “Наше издательство”. 2012-2015гг. – Помощник депутата НС РА Никола Пашиняна. 2013-2014гг. – политический комментатор сайта “Panorama.am”. 2014-2016гг. – заместитель редактора газеты “Жоховурд”.
2017-2019гг. – эксперт фракции НС РА “Елк”.
С 2016 года является членом Правления партии “Гражданский договор”. 23 сентября 2018г. избран членом Ереванского муниципального совета. 17 октября 2018 года сложил мандат.