Ծնվել է 1988թ. սեպտեմբերի 18-ին Երեւանում:
2009թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը: Միջազգայնագետ: 2011թ.՝ Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի (Բուդապեշտ) քաղաքագիտության ֆակուլտետը: Քաղաքագիտության մագիստրոս:
Մասնակցել է «Ֆեդերալիզմ, ապակենտրոնացում եւ հակամարտության կարգավորում» (2010թ., Ֆրիբուրգի համալսարան, Շվեյցարիա) եւ «Ժողովրդավարացման մարտահրավերներ» (2012թ., Երիտասարդ լիբերալների միջազգային ֆեդերացիա, Շվեդիա) դասընթացներին:
2009թ. եղել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հանրային կապերի բաժնի օգնական: 2012թ.՝ Քեմբրիջի համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի հետազոտողի օգնական: 2012-2017թթ.՝ Գոտենբուրգի համալսարանի «Ժողովրդավարության տեսակներ» ծրագրի հետազոտող: 2013թ.՝ «Հայկական կարմիր խաչի ընկերություն» հկ կրթության մասնագետ: 2013, 2015, 2017թթ.՝ ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի լրատվության մասնագետի ավագ օգնական: 2014թ.՝ «STDev ցանցի եւ հավելվածների զարգացման կազմակերպության» գործարար զարգացման կառավարիչ: 2014-2015թթ.՝ «Գրիգ թրեվլ» ՍՊԸ համահիմնադիր-տնօրեն: 2016-2018թթ.՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի դոնորների հետ կապերի համակարգող, մարկետինգի եւ խթանման վարչության խորհրդական: 11.06.2018-14.01.2019թթ.՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ:
2008թ.՝ «Հիմա» երիտասարդական նախաձեռնության անդամ, 2011 թվականից՝ «Հիմա» հկ անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Рипсиме Ашотовна Григорян
В 2009г. окончила факультет международных отношений Ереванского государственного университета. Специалист по международным отношениям. В 2011г. окончила факультет политологии Центрального европейского университета (Будапешт). Магистр политологии.
Участвовала  в курсах «Федерализм, децентрализация и регулирование конфликтов» (2010 г., Фрибургский университет, Швейцария) и «Вызовы демократизации» (2012 г., Международная федерация молодых либералов, Швеция).
В 2009г. – помощник в отделе по связям с общественностью посольства США в Армении. 2012г. - помощник исследователя на факультете политологии Кембриджского университета. 2012-2017 гг. - исследователь по программе Гетеборгского университета «Формы демократии». 2013г. - специалист по образованию ОО “Армянское общество Красного Креста”. 2013, 2015, 2017 гг. - старший помощник специалиста по информации Бюро ОБСЕ по демократическим институтам и правам человека.
2014г. - менеджер по развитию бизнеса  “Организация сети  и разработка приложений STD”. 2014-2015гг. -  соучредитель-директор ООО «Григ Трэвел». 2016- 2018гг. – координатор по связям с донорами, советник управления по маркетингу и продвижению Государственного комитета по туризму  Министерства экономического развития и инвестиций. 11.06.2018 - 14.01.2019гг. -  председатель комитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА.
2008г. – член молодежной инициативы “Сейчас”, с 2011 года – член ОО “Сейчас”.
9 декабря 2018 года избрана депутатом НС по избирательному округу N3 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.