Ծնվել է 1988թ. սեպտեմբերի 18-ին Երեւանում:
2009թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետը: Միջազգայնագետ: 2011թ.՝ Կենտրոնական եվրոպական համալսարանի (Բուդապեշտ) քաղաքագիտության ֆակուլտետը: Քաղաքագիտության մագիստրոս:
Մասնակցել է «Ֆեդերալիզմ, ապակենտրոնացում եւ հակամարտության կարգավորում» (2010թ., Ֆրիբուրգի համալսարան, Շվեյցարիա) եւ «Ժողովրդավարացման մարտահրավերներ» (2012թ., Երիտասարդ լիբերալների միջազգային ֆեդերացիա, Շվեդիա) դասընթացներին:
2009թ. եղել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հանրային կապերի բաժնի օգնական: 2012թ.՝ Քեմբրիջի համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի հետազոտողի օգնական: 2012-2017թթ.՝ Գոտենբուրգի համալսարանի «Ժողովրդավարության տեսակներ» ծրագրի հետազոտող: 2013թ.՝ «Հայկական կարմիր խաչի ընկերություն» հկ կրթության մասնագետ: 2013, 2015, 2017թթ.՝ ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի լրատվության մասնագետի ավագ օգնական: 2014թ.՝ «STDev ցանցի եւ հավելվածների զարգացման կազմակերպության» գործարար զարգացման կառավարիչ: 2014-2015թթ.՝ «Գրիգ թրեվլ» ՍՊԸ համահիմնադիր-տնօրեն: 2016-2018թթ.՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի դոնորների հետ կապերի համակարգող, մարկետինգի եւ խթանման վարչության խորհրդական: 11.06.2018-14.01.2019թթ.՝ ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ:
2008թ.՝ «Հիմա» երիտասարդական նախաձեռնության անդամ, 2011 թվականից՝ «Հիմա» հկ անդամ:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 3 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on September 18, 1988 in Yerevan.
2005 - 2009 - Bachelor of Arts in International Relations and Diplomacy, Yerevan State University. International Relations Specialist.
2009 - 2011 - Master of Arts in Political Science, Central European University, Budapest, Hungary.
August - September 2010 - International Summer University on “Federalism, decentralization and Conflict Resolution” (University of Fribourg, Switzerland)
July 2012 - Seminar “Democratic Challenges: Solving by Participation,” International Federation of Liberal Young: Sweden).
2009 - Assistant, US Embassy in Armenia, Public Affairs Section.
2012 - Research Assistant, Department of Political Science, University of Cambridge.
2012 - 2017 - Research Assistant, University of Gothenburg, “Varieties of
Democracy” project.
2013 - Education Officer, NGO “Armenian Red Cross Society.”
2013, 2015, 2017 - Senior Assistant to Media Analyst, Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) / Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR).
2014 - Business Development Manager, STDev Web and Mobile Development Company
2014 - 2015 - Co-Founder-Director, LLC “Grig Travel.”
2016 - 2018 - Donor Relations Officer, State Committee for Tourism of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia.
June 11, 2018 - January 14, 2019 - Chairman, Tourism Committee of the Ministry of Economic Development and Investments of the Republic of Armenia.
2008 - Member, youth initiative “Now.”
Since 2011 - Member, NGO “Now.”
December 9, 2018 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #3 of the “My Step” alliance of parties.