Ծնվել է 1983թ. մայիսի 10-ին Արարատի մարզի Շահումյան գյուղում:
2005թ. ավարտել է Երեւանի Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական hամալսարանի օտար լեզուների ֆակուլտետը: Անգլերենի եւ իսպաներենի մասնագետ, ուսուցիչ: Ներկայում Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի անգլերենի ամբիոնի հայցորդ է: 2020 թվականից սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի քաղաքագիտություն եւ միջազգային հարաբերություններ բաժնի մագիստրատուրայում:
Վերապատրաստվել է «Ինթերնեյշնլ Հաուս» լեզվի ուսուցման կենտրոնում (2015թ., Նյուքասլ ափոն Թայն, Մեծ Բրիտանիա): Մասնակցել է Քեմբրիջի համալսարանի CELTA (մեծահասակներին անգլերենի դասավանդում) ծրագրի դասընթացին (2015թ.), ԱԺ պատգամավորների համար ԱՄՆ Կոնգրեսի «Բաց աշխարհ» փոխանակման ծրագրին (2019թ.):
2005-2006թթ. եղել է Օհանյան վարժարանի անգլերենի ուսուցչուհի: 2006 թվականից՝ Եվրասիա միջազգային համալսարանի, 2018 թվականից «Նորարարական կրթություն» հիմնադրամի դասախոս է:
2016թ. «Հասարակության զարգացմանն աջակցող կանանց ասոցիացիա» հկ անդամ է:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on May 10, 1983 in the village of Shahumyan in Ararat province.
2005 - Graduated from the Faculty of Foreign Languages of the Yerevan Bryusov State Linguistic University. Specialist of English and Spanish, teacher. Currently a candidate for the Department of English Language Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences.
Since 2020 - Master's Degree in the Department of Political Science and International Relations of the American University of Armenia.Advanced courses in the language center “International House” (2015, Newcastle upon Tyne, Great Britain).
2015 - Participated in training courses of the Program CELTA (Teaching English to Adults) of the University of Cambridge.2019 - "Open World" exchange program of the US Congress - for the National Assembly deputies.2005 - 2006 - English teacher at the Oganyan College.