Ծնվել է 1983թ. մայիսի 10-ին Արարատի մարզի Շահումյան գյուղում:
2005թ. ավարտել է Երեւանի Վ.Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական hամալսարանի օտար լեզուների ֆակուլտետը: Անգլերենի եւ իսպաներենի մասնագետ, ուսուցիչ: Ներկայում Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի անգլերենի ամբիոնի հայցորդ է: 2020 թվականից սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի քաղաքագիտություն եւ միջազգային հարաբերություններ բաժնի մագիստրատուրայում:
Վերապատրաստվել է «Ինթերնեյշնլ Հաուս» լեզվի ուսուցման կենտրոնում (2015թ., Նյուքասլ ափոն Թայն, Մեծ Բրիտանիա): Մասնակցել է Քեմբրիջի համալսարանի CELTA (մեծահասակներին անգլերենի դասավանդում) ծրագրի դասընթացին (2015թ.), ԱԺ պատգամավորների համար ԱՄՆ Կոնգրեսի «Բաց աշխարհ» փոխանակման ծրագրին (2019թ.):
2005-2006թթ. եղել է Օհանյան վարժարանի անգլերենի ուսուցչուհի: 2006 թվականից՝ Եվրասիա միջազգային համալսարանի, 2018 թվականից «Նորարարական կրթություն» հիմնադրամի դասախոս է:
2016թ. «Հասարակության զարգացմանն աջակցող կանանց ասոցիացիա» հկ անդամ է:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 5 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Родилась 10 мая 1983 года в селе Шаумян Араратской области.
В 2005 году окончила факультет иностранных языков Ереванского государственного лингвистического университета им. В. Брюсова. Специалист, английского, испанского языков, преподавательВ настоящее время является соискателем кафедры английского языка Ереванского государственного университета языков и социальных наук им. В. Брюсова.
Проходила переподготовку в языковом образовательном центре “Интернешнел Хаус” (2015г., Ньюкасл-апон-Тайн, Великобритания). В 2015г.участвовала в курсах по программе Кембриджского университета (преподавание английского языка для лиц пожилого возраста).
2005-2006гг. – преподаватель английского в колледже им. Оганяна. С 2006 года – преподаватель международного университета “Евразия”, с 2018 года – фонда “Инновационное образование”.
С 2016 года – член общественной организации “ Женская ассоциация по содействию развитию общества”.
9 декабря 2018 года избрана депутатом НС по избирательному округу N 5 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.