Ծնվել է 1989թ.սեպտեմբերի 23-ին Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղում:
2010թ. ավարտել է ԵՊՀ ռադիոֆիզիկայի ֆակուլտետը, 2013թ.՝ ԵՊՀ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան («Սինոփսիս Արմենիա» ուսումնական կենտրոն): Ռադիոֆիզիկոս: Ներկայում սովորում է ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի հանրային կառավարում ֆակուլտետում:
Մասնակցել է Դոնեցկի 12-րդ միջազգային տնտեսագիտական ամառային դպրոցի դասընթացներին (2008թ.):
2010-2018թթ. զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ: 2013-2017թթ. աշխատել է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության (ԱՎԾ) Արագածոտնի մարզային գործակալության վիճակագիր:
2008 թվականից «Հայրենապաշտ» երիտասարդական հկ խորհրդի անդամ է:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 7 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on September 23, 1989 in the village of Parpi, Aragatsotn province.
Currently - Studying at the Faculty of Public Administration of the Academy of Public Administration of the Republic of Armenia.
2008 - Participated in the training courses of the 12th International Economic Summer School of Donetsk.
2010 - 2018 - Engaged in business.
2013 - 2017 - Statistician of the Aragatsotn province agency of the National Statistical Service of the Republic of Armenia (NSS).
Since 2008 - Member of the Council of the youth NGO “Patriot.”
December 9, 2018 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #7 of the “My Step” alliance of parties.