Ծնվել է 1974թ. ապրիլի 11-ին Սեւանում:
1996թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի միջազգային տնտեսական հարաբերությունների բաժինը: 1999թ.՝ Մոսկվայի Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի ասպիրանտուրան: Տնտեսագիտության թեկնածու: Հեղինակ է բազմաթիվ գիտական հոդվածների եւ հետազոտությունների:
1995-1996թթ. եղել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի օգնական: 1999-2000թթ.՝ ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության Գավառի տեղական գանձապետական բաժանմունքի պետ: 2000-2002թթ.՝ «Հայագրոբանկ» ՓԲԸ Գավառի մասնաճյուղի կառավարիչ: 2003թ. ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախագահն է: 2007-2009թթ.՝ Գավառի պետական համալսարանի ուսումնական գծով պրոռեկտոր: 2011-2012թթ.՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդական: 2012-2014թթ.՝ Հայաստանի ՓՄՁԶԱԿ հիմնադրամի գործադիր տնօրեն: 2014-2017թթ.՝ միջազգային փորձագետ, մի շարք միջազգային ծրագրերի համակարգող Հայաստանում, Պաղեստինում, Հորդանանում, Մարոկկոյում, Վրաստանում: 2017-2018թթ.՝ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման փոխնախարար: 11.06.2018-14.01.2019թթ.՝ ՀՀ վարչապետի խորհրդական:
2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 8 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
2019թ. հունվարի 18-ին ընտրվել է ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ:

Родился 11 апреля 1974г. в Севане.
В 1996г. окончил отделение международных экономических отношений экономического факультета Ереванского государственного университета, в 1999г. – аспирантуру Московского государственного университета им. Ломоносова. Кандидат экономических наук. Автор многочисленных научных статей и исследований.
1995-1996гг. – помощник Председателя Центрального банка РА.
1999-2000гг. – начальник Гаварского местного казначейского отделения Министерства финансов и экономики РА. 2000-2002гг. – управляющий Гаварским филиалом ЗАО “Армагробанк”.
2003г. – председатель торгово-промышленной палаты Гегаркуникской области РА.
2007-2009гг. – проректор про учебной части Гаварского государственного университета. 2011-2012гг. – советник Премьер-министра РА. 2012-2014гг. – исполнительный директор фонда НЦР МСП Армении.
2014-2017гг. –международный эксперт, координатор ряда международных программ в Армении, Палестине, Иордании, Марокко, Грузии.
2017-2018гг. – заместитель министра территориального управления и развития РА. 11.06.2018-14.01.2019гг. – советник Премьер-министра РА.
9 декабря 2018г. избран депутатом НС по избирательному округу N8 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.
18 января 2019 года избран Председателем Постоянной комиссии НС РА по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы