Ծնվել է 1992թ. ապրիլի 2-ին Ալավերդիում։
2012թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի աշխարհագրության եւ երկրաբանության ֆակուլտետի կադաստրային գործ եւ քարտեզագրություն բաժինը:
2011-2016թթ. եղել է «1in.am» լրատվական կայքի եւ «Ժամանակ» օրաթերթի սպորտային բաժինների խմբագիր։ 2016-2018թթ.՝ քաղաքական-հրապարակախոսական «SOS», 2017-2018թթ.՝ քաղաքական երգիծական «Ք1» հաղորդաշարերի սցենարիստ։ 04.06.2018-14.01.2019թթ.՝ ՀՀ վարչապետի օգնական:
Իրականացրել է «SOS Գյումրի» բարեգործական ծրագիրը, որի շնորհիվ բնակարան է ստացել 1988թ. երկրաշարժից տուժած 26 անօթեւան ընտանիք (2015թ.):
Քառօրյա պատերազմի զոհերի հիշատակին նվիրված վավերագրական ֆիլմաշարի (13 ֆիլմ) սցենարի հեղինակ է:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 9 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Born on April 2, 1992 in Alaverdi.
2012 - Graduated from the Department of Cadastre and Cartography of the Faculty of Geography and Geology of Yerevan State University.
2011 - 2016 - Editor of the Sports Departments of the media site “1in.am” and the newspaper “Zhamanak.”
2016 - 2018 - scriptwriter of political and publicizing communication cycle “SOS.”
2017- 2018 - political and satirical communication cycle “Q1.”
June 04, 2018 - January 14, 2019 - Assistant to the Prime Minister of the Republic of Armenia.
2015 - Implemented the “SOS Gyumri” charitable program, due to which 26 homeless families, as a result of the 1988 earthquake, received apartments.
Author of the script of the documentary cycle (13 films), dedicated to the memory of the martyrs of four-day war.
December 9, 2018 - Elected Member of the National Assembly from the territorial electoral list of the electoral district #9 of the “My Step” alliance of parties.