Ծնվել է 1990թ. նոյեմբերի 28-ին Արարատի մարզի Դարակերտ գյուղում:
2011թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի բակալավրիատը, 2013թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2016թ.՝ ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատմության ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու:
2015 թվականից ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատմության ինստիտուտի գիտաշխատող է: 2016 թվականից աշխատում է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտում (Մատենադարան): 2017-2020թթ. դասավանդել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետում:
2012-2020թթ. եղել է Սիվիլիթաս հիմնադրամի թուրքերենի թարգմանիչ եւ վերլուծաբան:
2020թ. հոկտեմբերի 1-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով:

Born on November 28, 1990 in the village of Darakert in Ararat province.
2011 - Graduated with the Bachelor degree of the Faculty of History of the Yerevan State University. 2013 - Master's degree from the same Faculty.
2016 - Postgraduate study at the Institute of History of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia. Candidate of Historical Sciences.
Since 2015 - Researcher at the Institute of History of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
Since 2016 - Working at the Mesrop Mashtots Institute of Ancient Manuscripts (Matenadaran).
2017 - 2020 - Lecturer at the Faculty of History of Yerevan State University.
2012 - 2020 - Translator for Turkish and analyst for the Civilitas Foundation.
October 1, 2020 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the "My Step" alliance of parties.