Ծնվել է 1990թ. նոյեմբերի 28-ին Արարատի մարզի Դարակերտ գյուղում:
2011թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի բակալավրիատը, 2013թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2016թ.՝ ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատմության ինստիտուտի ասպիրանտուրան: Պատմական գիտությունների թեկնածու:
2015 թվականից ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի պատմության ինստիտուտի գիտաշխատող է: 2016 թվականից աշխատում է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտում (Մատենադարան): 2017-2020թթ. դասավանդել է Երեւանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետում:
2012-2020թթ. եղել է Սիվիլիթաս հիմնադրամի թուրքերենի թարգմանիչ եւ վերլուծաբան:
2020թ. հոկտեմբերի 1-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով:

Родился 28 ноября 1990 года в селе Даракерт Араратской области.
В 2011 году окончил бакалавриат исторического факультета Ереванского государственного университета, в 2013 году - магистратуру этого же факультета. В 2016 году – аспирантуру Института истории Национальной академии наук РА. Кандидат исторических наук.
С 2015 года является научным сотрудником Института истории Национальной академии наук РА. С 2016 года работает в научно-исследовательском институте древних рукописей имени св. Месропа Маштоца (Матенадаран).
2017-2010 гг. – преподаватель исторического факультета Ереванского государственного университета.
2012-2020гг. – переводчик с турецкого и аналитик Фонда «Сивилитас».
1 октября 2020 года избран 9 декабря 2018г. депутатом НС по общегосударственному избирательному списку блока партий “Мой шаг”.