Ծնվել է 1989թ. դեկտեմբերի 12-ին Արմավիրի մարզի Փարաքար գյուղում:
2010թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը: Նույն թվականին մասնակցել է ՀՀ կենտրոնական բանկի «Ֆինանսաբանկային քոլեջ» հիմնադրամի Հայաստանի Հանրապետության բանկային համակարգի ներածական դասընթացին, 2011թ.՝ նույն հիմնադրամի բնակարանային ֆինանսավորման ուսումնական դասընթացին (KfW-ի ստանդարտներով):
2010-2012թթ. զբաղվել է անհատ ձեռնարկատիրությամբ: 2011-2012թթ. եղել է «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի վարկային բաժնի մասնագետ: 2012-2013թթ.՝ «Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ի մասնագետ-գանձապահ: 2013-2016թթ.՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի վարկային մասնագետ: 2018թ. մարտ՝ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի ավագ մասնագետ:
2018թ. մարտ-մայիս՝ «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման վարչության մասնագետ: 2018-2020թթ. եղել է Արմավիրի մարզպետի տեղակալ:
2016 թվականից «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է:
2020թ. դեկտեմբերի 17-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 6 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակով:

Карен Жирайович Григорян
В 2010 г. окончил факультет прикладной математики Государственного инженерного университета Армении. В том же году участвовал в вводном курсе Фонда  «Финансово-банковский колледж» Центрального банка РА по банковской системе Республики Армения,  в 2011 г. – в образовательном курсе того же Фонда по квартирному финансированию  (по стандартам KfW-и).
2010-2012 гг. занимался индивидуальным предпринимательством.  2011-2012 гг. – специалист кредитного отдела ЗАО «Ардшининвестбанк».  2012-2013 гг.- специалист - казначей ЗАО «Конверс банк».  2013-2016 гг. - специалист по кредитам ЗАО «Ардшинбанк».
Март  2018 г. – старший специалист ЗАО «Арментел».
Март-май 2018 г. – специалист управления по развитию корпоративного бизнеса ЗАО «Армбизнесбанк». 2018-2020 гг. – заместитель губернатора Армавирской области.
С 2016 года – член партии «Гражданский договор».
17 декабря 2020 г.  избран депутатом НС  по избирательному округу N 6 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.