Ծնվել է 1956 թ. փետրվարի 16-ին Վրաստանի Ախալցիխե քաղաքում:
1973-1976թթ. աշխատել է «Երքիմշին» տրեստում բանվոր, 1980 թ.` «Էլեկտրասարք» ԱՄ տնտեսագետ, 1980- 1983թթ.` Երեւանի ֆինանսատնտեսագիտական տեխնիկումի ԼԿԵՄ կոմիտեի առաջին քարտուղար: 1983-1986թթ. եղել է ՀԼԿԵՄ Կենտկոմի կոմերիտական կազմակերպությունների բաժնի հրահանգիչ, 1986 թ.` հաշվառման եւ վիճակագրության ենթաբաժնի վարիչ, 1986-1989թթ.` կոմերիտական կազմակերպությունների բաժնի վարիչի տեղակալ, 1989-1990թթ.` գործերի կառավարիչ, 1990-1994 թթ.՝ Հայաստանի երիտասարդական միության գործերի կառավարիչ: 1994-1997 թթ. աշխատել է «Հայք» միավորման գլխավոր հաշվապահ, 1997-1998 թթ.` «Հայէկոնոմբանկ»-ի Էջմիածնի մասնաճյուղի կառավարիչ, 1998-2000 թթ.` «Հայագրոբանկ»-ի գործերի կառավարիչ, 2000-2002թթ.` տնօրենի տեղակալ, 2002-2003 թթ.` «Արսօյլ» ՀՁ ՓԲԸ տնօրենի տեղակալ:
2003թ. դեկտեմբերի 11-ից ԱԺ պատգամավոր՝ ՄԱԿ համամասնական ընտրացուցակով: Մինչեւ 2006թ. հունիսի 2-ը` Ազգային ժողովի սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, այնուհետեւ` նույն հանձնաժողովի նախագահ: ՄԱԿ խմբակցության անդամ: ՄԱԿ անդամ:

Родился 16 февраля 1956 г. в г. Ахалцихе (Грузия).
В 1973-1976 гг. рабочий треста “Ерхимстрой”, в 1980 г. экономист ПО “Электроприбор”, в 1980-1983 гг. первый секретарь комитета ЛКСМ Ереванского финансово-экономического техникума.
В 1983-1986 гг. инструктор отдела комсомольских организаций ЦК ЛКСМА, в 1986 г. заведующий сектором уче-та и статистики, в 1986-1989 гг. заместитель заведующего отдела комсомольских организаций, в 1989-1990 гг. управляющий делами, в 1990-1994 гг. управляющий делами Молодежного союза Армении.
В 1994-1997 гг. работал главным бухгалтером объединения “Айк”, в 1997-1998 гг. управляющий Эчмиадзинского филиала “Армэкономбанка”, в 1998-2000 гг. управляющий делами “Армагробанка”, в 2000-2002 гг. заместитель директора, в 2002-2003 гг. заместитель директора СП ЗАО “Арсойл”.
11 декабря 2003 г. избран депутатом НС по пропорциональному избирательному списку ОТП. До 2 июня 2006 года был заместителем председателя Постоянной комиссии по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы НС. Со 2 июня 2006 года председатель Постоянной комиссии по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы НС. Член фракции ОТП. Член ОТП.