Արմեն Անդրանիկի Գեւորգյան
1990թ. ընդունվել է Օրենբուրգի (ՌԴ) պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմության ֆակուլտետ, 1991թ. տեղափոխվել եւ 1993թ. ավարտել է Սանկտ Պետերբուրգի (ՌԴ) պետական ծառայության ինստիտուտը: 1993-1996թթ. եղել է Սանկտ Պետերբուրգի Գերցենի անվան ռուսաստանյան մանկավարժական համալսարանի ասպիրանտ: 1996թ. համատեղությամբ ավարտել է Տվենտեի (Նիդերլանդներ) համալսարանի մագիստրատուրան՝ կրթության եւ վերապատրաստման համակարգերի ծրագրավորում մասնագիտությամբ: 2015թ.՝ Հարվարդի համալսարանի Բիզնես դպրոցի «Ընդհանուր կառավարում» ծրագիրը: Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու է:
1990-1996թթ. ՌԴ  մի շարք կրթական եւ առեւտրային կազմակերպություններում զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ: 1997-1998թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի օգնական: 1998-2000թթ.՝ ՀՀ նախագահի օգնական, ապա ՀՀ նախագահի առաջին օգնական, աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ: 2000-2006թթ.՝ ՀՀ  նախագահի առաջին օգնական: 2006-2008թթ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, 2007-2008թթ.՝ նաեւ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար: 2008-2014թթ.՝  ՀՀ փոխվարչապետ, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար: 2014- 2015թթ.՝ «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնությունների հիմնադրամի» գործադիր տնօրեն: 2016թ. հունվար-հունիս՝ նույն հիմնադրամի նախագահի խորհրդական: 2016թ. հունիս-հոկտեմբեր՝  ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար: 2016-2018թթ.՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար: 2018թ. ապրիլ-մայիս՝ ՀՀ փոխվարչապետ: 2018-2019թթ.՝ «Արինս գրուպ» ՍՊԸ գլխավոր տնօրեն, վարչության նախագահ: 2019-2021թթ.՝ «Արինս մենեջմենտ» ՍՊԸ գլխավոր տնօրեն:
Պարգեւատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի (2007թ.) եւ 2-րդ աստիճանի (2012թ.) մեդալներով:

Армен Андраникович Геворгян
В 1990 г. поступил на исторический факультет Оренбургского государственного педагогического института (РФ), в 1991 году переехал и в 1993г. окончил Институт государственной службы Санкт-Петербурга (РФ). 1993-1996 гг. – аспирант Российского педагогического университета им. Герцена в Санкт-Петербурге. В 1996 г. по совместительству окончил магистратуру Университета Твенте (Нидерланды) по специальности “Программирование систем образования и переподготовки”. 2015г. - Бизнес-школа Гарвардского университета, программа “Общий менеджмент”. Кандидат педагогических наук.
1990–1996гг. – занимал различные должности в ряде образовательных и коммерческих организаций РФ. 1997-1998 гг. - помощник Премьер-министра РА. 1998-2000 гг. - помощник, затем первый помощник Президента РА, первый заместитель руководителя Аппарата Президента РА. 2000-2006 гг. - первый помощник Президента РА. 2006-2008 гг. - руководитель Аппарата Президента РА, 2007-2008 гг. – также Секретарь Совета национальной безопасности. 2008-2014 гг. - заместитель Премьер-министра РА, министр территориального управления РА. 2014-2015гг. - исполнительный директор “Фонда инициатив развития Армении”. Январь-июнь 2016 г. -  советник председателя того же фонда. Июнь-октябрь 2016 г. - Секретарь Совета национальной безопасности РА, 2016-2018 гг. - руководитель Аппарата Президента РА, апрель-май 2018 г. - заместитель Премьер-министра РА, 2018-2019 гг. - генеральный директор, председатель Правления ООО «Аринс Групп». 2019-2021 гг. - генеральный директор ООО «Аринс менеджмент».