Ծնվել է 1978թ. նոյեմբերի 10-ին Երեւանում:
1999թ. ավարտել է ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետը: 2001թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2003թ. փետրվար-հունիս ամիսներին վերապատրաստվել է Մոսկվայի միջազգային հարաբերությունների պետական ինստիտուտի Եվրոպական իրավունքի ինստիտուտում: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու է, ԵՊՀ Եվրոպական եւ միջազգային իրավունքի ամբիոնի դոցենտ:
1999-2002թթ. աշխատել է ՀՀ Սահմանադրական դատարանի առաջին կարգի մասնագետ: 2002-2004թթ.՝ ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի արտաքին կապերի վարչության պետ: 2004-2008թթ.՝ ՀՀ փոխվարչապետի (տարածքային կառավարման նախարարի) խորհրդական: 2004 թվականից դասավանդում է ԵՊՀ իրավագիտության եւ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետներում: 2006-2021թթ. եղել է ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնի հիմնադիր ղեկավար: 2008 թվականից ղեկավարում է «Եվրոպագիտություն» միջմասնագիտական մագիստրոսական ծրագիրը, 2010 թվականից՝ ԵՄ աջակցությամբ հիմնադրված «Մարդու իրավունքներ եւ ժողովրդավարացում» միջմասնագիտական տարածաշրջանային կովկասյան մագիստրոսական ծրագիրը: 2009-2010թթ. եղել է ՀՀ ԱԺ նախագահի խորհրդական:

Родился 10 ноября 1978 года в Ереване.
В 2001г. – магистратуру того же факультета. В феврале-июне 2003 года проходил переподготовку в институте Европейского права Московского государственного института международных отношений. Кандидат юридических наук, доцент кафедры Европейского и международного права ЕГУ.
1999-2002гг. – Конституционный Суд РА, специалист первой категории. 2002-2004гг. - начальник управления внешних связей Совета гражданской службы РА. 2004-2008г. - советник заместителя Премьер-министра РА (министра территориального управления). С 2004 года преподаватель юридического факультета и факультета международных отношений ЕГУ. 2006-2021гг. – руководитель-учредитель Центра Европейских исследований ЕГУ. С 2008 года является руководителем междисциплинарной магистерской программы «Европоведение», с 2010 года – учрежденной при содействии ЕС Междисциплинарной кавказской региональной магистерской программы “Права человека и демократизация”. 2009-2010гг. – советник Председателя НС РА.