Ծնվել է 1972թ. փետրվարի 25-ին Արմավիրի մարզի Փշատավան գյուղում:
Մասնակցել է «Աշխատանքի ուսումնասիրության հետազոտական մեթոդները» դասընթացին (2009թ., Վ.Վ. Գիրի անվան աշխատանքի ազգային ինստիտուտ (V.V Giri National Labour Institute), Նյու Դելի):
1996-2001թթ. աշխատել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր լեզվի պետական տեսչության առաջատար իրավաբան: 1997-2003թթ. եղել է ԵՊՃՀ, 2000-2010թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայի, 2008-2012թթ.՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտի, 2012-2015թթ.՝ ՀՀ փաստաբանական դպրոցի դասախոս: 2001-2004թթ՝ Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի (IFES), 2004-2005թթ.՝ «Հասարակական երկխոսությունների եւ նախաձեռնությունների կենտրոն» հկ քաղաքացիական ուսուցանող: 2006-2008թթ.՝ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության աշխատանքի պետական տեսչության իրավական վերահսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ: 2008-2009թթ.՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ: 2009-2018թթ.՝ «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոն» հկ իրավախորհրդատու:
2006 թվականից արտոնագրված փաստաբան է, ՀՀ փաստաբանների պալատի անդամ: «Տեղեկատվական աջակցության եւ քաղաքացիական կրթության կենտրոն» հկ հիմնադիր նախագահն է:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-08.02.2019թթ.՝ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 08.02.2019-02.08.2021թթ.՝ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:
ՀՀ աշխատանքային իրավունքի վերաբերյալ մի շարք ձեռնարկների համահեղինակ է: Ճանաչվել է ՀՀ փաստաբանական դպրոցի տարվա լավագույն դասախոս (2013թ.):

Standing Committee on Labor and Social Affairs  (Committee Chair)
Participated in the training courses of “Research Methods for the Study of Labour” (2009, V.V. Giri National Labor Institute, New Delhi).
1996 - 2001- Leading Lawyer of the State Language Inspectorate attached to the Government of the Republic of Armenia.
1997 - 2003 - Lecturer at the State Engineering University of Armenia (SEUA).
2000 - 2010 - Lecturer at the Police Academy of the Republic of Armenia.
2008 - 2012 - Lecturer at the Law Institute of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
2012 - 2015 - Lecturer at the Law School of Advocates of the Republic of Armenia.
2001- 2004 - Civic Trainer for International Foundation for Electoral Systems (IFES).
2004 - 2005 - Civic Trainer for the NGO “Center for Public Dialogues and Initiatives.”
2006 - 2008 - Chief Specialist for the Legal Control Department of the State Labor Inspectorate of the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia.
2008 - 2009 - Head of Human Resources Department of the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia.
2009 - 2018 - Legal Counselor of the NGO “Anti-Corruption Center Transparency International”.
Since 2006 - Licensed advocate, a member of the Chamber of Advocates of the Republic of Armenia. Founding Head of the NGO “Centre for Information Support and Civic Education.”
2019 - 2021 - Member of the National Assembly (national electoral list of the “My Step” alliance of parties).
February 06, 2019 - February 08, 2019 - Member of the Standing Committee on Health Care and Social Affairs of the National Assembly.
February 08, 2019 - August 02, 2021 - Deputy Head of the committee. Member of the “My Step” faction.
Co-author of a number of manuals on labor law of the Republic of Armenia.
2013 - Recognized the Best Lecturer of the Year of the School of Advocates of the Republic of Armenia.