Ծնվել է 1987թ. մայիսի 30-ին Չարենցավանում:
2008թ. ավարտել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը: 2010թ.՝ ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի մագիստրատուրան: 2013թ.՝ ԵՊՀ ասպիրանտուրան: Պատմաբան:
2013-2014թթ. դասավանդել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում: 2014-2016թթ. եղել է «lragir.am» կայքի քաղաքական վերլուծաբան, «Ագօրա» եւ «Մի քանի հարց» հրապարակախոսական-քաղաքական համացանցային հաղորդաշարերի հեղինակ եւ վարող: 2017-2018թթ.՝ «Para.tv» համացանցային հեռուստաընկերության «Մի խոսքով» հաղորդաշարի հեղինակ եւ վարող: 2017-2018թթ.՝ ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության փորձագետ:
2011-2015թթ. եղել է ՀՀ Ազգային ժողովին կից Երիտասարդական խորհրդարանի անդամ:
2018-2019թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Ելք» կուսակցությունների դաշինք): 25.05.2018-19.09.2018թթ.՝ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների, 19.09.2018-28.09.2018թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների անդամ, 28.09.2018-14.01.2019թթ.՝ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ: «Ելք» խմբակցության անդամ:
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, թիվ 1 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակ): 06.02.2019-12.01.2021թթ.՝ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 12.01.2021-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

2008г. - окончил факультет истории ЕГУ, в 2010г. – магистратуру факультета истории ЕГУ, в 2013г. – аспирантуру ЕГУ. Историк.
2013-2014г. – преподаватель факультета истории ЕГУ.
2017-2018гг. – эксперт фракции “Елк” НС РА.
2018-2019гг. - депутат НС (блок партий “Елк”). 25.05.2018-19.09.2018гг. – член Постоянной комиссии НС по внешним связям, 19.09.2018-28.09.2018гг. – Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, 28.09.2018-14.01.2019гг. – заместитель председателя Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам. Член фракции “Елк”.
2019-2021гг. – депутат НС (блок партий “Мой шаг”,территориальный избирательный список избирательного округа N1). 06.02.2019-12.01.2021гг. - член Постоянной комиссии НС по вопросам Европейской интеграции, 12.01.2021 – 02.08.2021гг. - член Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности. Член фракции “Мой шаг”.