Ծնվել է 1971թ. դեկտեմբերի 10-ին Ագարակում:
1993-1994թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում: Մասնակցել է մարտական գործողություններին, վիրավորվել եւ զորացրվել:
1995թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի (այժմ՝ Հայաստանի տնտեսագիտական համալսարան ) աշխատանքի էկոնոմիկա բաժինը:
1995-1998թթ. աշխատել է Մեղրի քաղաքի հարկային պետական տեսչությունում:
1998-2000թթ.՝ ՀՀ հարկային պետական տեսչության 4-րդ վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի օպերլիազոր, 2000-2001թթ.՝ ՀՀ պետեկամուտների նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչության Սյունիքի բաժնի ավագ օպերլիազոր: 2001-2002թթ.՝ նույն վարչության ռեգիոնալ 6-րդ բաժնի Կապանի բաժանմունքի ավագ օպերլիազոր, ՀՀ ԿԱ մաքսային պետական կոմիտեի ԴՊ վարչության Սյունիքի բաժնի ավագ տեսուչ: 2002-2007թթ.՝ ՄՊԴ վարչության Մեղրիի տարածքային խմբի գլխավոր տեսուչ, խմբի գլխավոր մաքսային տեսուչ, խմբի ղեկավար: 2007-2008թթ.՝ «Վիլա Տրանս» ՍՊԸ տնօրեն: 2008-2016թթ. եղել է Ագարակի քաղաքապետ, 2016-2021թթ.՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրի բազմաբնակավայր համայնքի ղեկավար:

Born December 10, 1971 in Agarak.
1993 - 1994 - Served in the Armed Forces of the Republic of Armenia. A participant in the hostilities, wounded and demobilized.
1995 - Graduated from the Faculty of Labor Economics of the Yerevan Institute of National Economy (now the Armenian State University of Economics).
1995 -1998 - Worked in the State Tax Inspectorate of the city of Meghri.
1998 - 2000 - Criminal Investigator of the Syunik Territorial Division of the 4th Department of the State Tax Inspection of the Republic of Armenia.
2000 - 2001 - Senior Criminal Investigator of the Syunik Department of the Operational Intelligence Directorate of the Ministry of State Revenues of the Republic of Armenia.
2001 - 2002 - Senior Criminal Investigator of the Kapan division of the 6th regional Department of the same Department, Senior Inspector of the Syunik Division of the Department of the State Customs Committee of the Republic of Armenia.
2002 - 2007 - Chief Inspector of the Meghri Regional Group, Chief Customs Inspector of the Group, Head of the Management Group.
2007 - 2008 - Director of the LLC “Vila Trans.”
2008 - 2016 - Mayor of Agarak.
2016 - 2021 - Head of the populous municipality of Meghri of the Syunik province of the Republic of Armenia.