Ծնվել է 1971թ. դեկտեմբերի 10-ին Ագարակում:
1993-1994թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում: Մասնակցել է մարտական գործողություններին, վիրավորվել եւ զորացրվել:
1995թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի (այժմ՝ Հայաստանի տնտեսագիտական համալսարան ) աշխատանքի էկոնոմիկա բաժինը:
1995-1998թթ. աշխատել է Մեղրի քաղաքի հարկային պետական տեսչությունում:
1998-2000թթ.՝ ՀՀ հարկային պետական տեսչության 4-րդ վարչության Սյունիքի տարածքային բաժնի օպերլիազոր, 2000-2001թթ.՝ ՀՀ պետեկամուտների նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչության Սյունիքի բաժնի ավագ օպերլիազոր: 2001-2002թթ.՝ նույն վարչության ռեգիոնալ 6-րդ բաժնի Կապանի բաժանմունքի ավագ օպերլիազոր, ՀՀ ԿԱ մաքսային պետական կոմիտեի ԴՊ վարչության Սյունիքի բաժնի ավագ տեսուչ: 2002-2007թթ.՝ ՄՊԴ վարչության Մեղրիի տարածքային խմբի գլխավոր տեսուչ, խմբի գլխավոր մաքսային տեսուչ, խմբի ղեկավար: 2007-2008թթ.՝ «Վիլա Տրանս» ՍՊԸ տնօրեն: 2008-2016թթ. եղել է Ագարակի քաղաքապետ, 2016-2021թթ.՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրի բազմաբնակավայր համայնքի ղեկավար:

Родился 10 декабря 1971 года в Агараке.
1993-1994гг. служба в Вооруженных Силах РА. Участник боевых действий, получил ранение и был демобилизован.
В 1995 г. окончил факультет экономики труда Ереванского института народного хозяйства (ныне Армянский государственный экономический университет).
1995–1998гг. - работа в Государственной налоговой инспекции города Мегри.
1998-2000 гг. - оперуполномоченный Сюникского территориального отдела 4-го управления Государственной налоговой инспекции РА, 2000-2001 гг. - старший оперуполномоченный Сюникского отдела Оперативно- разведывательного управления Министерства государственных доходов РА. 2001-2002 гг. - старший оперуполномоченный Капанского отделения 6-го регионального отдела того же Управления, старший инспектор Сюникского отдела ԴՊ Управления Государственного таможенного комитета РА.
2002-2007 гг. - главный инспектор Мегринской региональной группы, главный таможенный инспектор группы, руководитель группы Управления ՄՊԴ. 2007-2008 гг. - директор ООО «Вила Транс». 2008-2016 - мэр Агарака, 2016 - 2021гг. - глава многонаселенного муниципалитета Мегри Сюникской области РА.