Ծնվել է 1993թ. մարտի 30-ին Երեւանում:
2013թ. ավարտել է Երեւանի պետական լեզվաբանական համալսարանի լեզվաբանության եւ միջմշակութային հաղորդակցության ֆակուլտետը:
2015թ.՝ Եվրոպայի քոլեջը (Լեհաստան): Եվրոպագիտության մագիստրոս:
2015-2016թթ. աշխատել է «Սիներջի» կազմակերպության բիզնեսի զարգացման բաժնի շուկայագետ: 2016-2017թթ.՝ «Բիգբեկ» կազմակերպության ծրագրերի ղեկավար: 2017թ. եղել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) դիտորդական առաքելության լրատվության փորձագետի օգնական, մասնակցել է խորհրդարանական ընտրությունների մշտադիտարկմանը: 2017-2018թթ.՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հկ լրատվության փորձագետ եւ մշտադիտարկման մասնագետ: 2018-2019թթ.՝ «Ուրբանլաբ» սոցիալ-մշակութային հիմնադրամի հանրային կապերի պատասխանատու: 2018թ. նոյեմբեր-դեկտեմբեր՝ ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պայմանագրային աշխատող: 2018թ. սեպտեմբեր-2019թ. հունվար՝ Երեւանի ավագանու անդամ («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք):
2019-2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինք, համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Born March 30, 1993 in Yerevan.
2013 - Graduated from the Faculty of Linguistics and Intercultural Communication of the Yerevan State Linguistic University.
2015 - European College (Poland). Master of European Studies.
2015 - 2016 - Marketer at the business development department of “Synergy” International Systems.
2016 - 2017 - Head of the Programs of "BigBeck" organization.
2017 - Assistant to an expert of media mission of Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) / Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), participated in the monitoring of the parliamentary elections.
2017 - 2018 - Media expert and monitoring specialist at “Union of Informed Citizens” NGO.
2018 - 2019 - Responsible person for Public Relations of Social-Cultural Fund “UrbanLab” Foundation.
November - December, 2018 - Contractor of the Division of Information and Public Relations of the Real Estate Cadaster of the Republic of Armenia.
September, 2018 - January, 2019 - Member of Yerevan Council of Elders ("My Step" alliance of parties).
2019 - 2021- Member of the National Assembly (national electoral list of the “My Step” alliance of parties). Member of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly. Member of the “My Step” faction.